احتمال وقوع حمله تروریستی دیگری در بروکسل

احتمال وقوع حمله تروریستی دیگری در بروکسل

سیب موز: احتمال وقوع حمله تروریستی دیگری در بروکسل سیب موز گزارش های رسانه های محلی حاکی از آن است که بروکسل، پایتخت بلژیک ممکن است بار دیگر شاهد حملات تروریستی باشد و مدارس، بیمارستان ها و مکان های عمومی که مردم برای رویدادهای مربوط به بازی های جام ملت های اروپا 2016 در آنجا گردهم می آیند، احتمالا از سوی افراط گرایان هدف گرفته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اطلاعات جمع آوری شده توسط سرویس های امنیتی حول محور تهدیدات تروریستی احتمالی در روزنامه هلندی HLN منتشر شده است.

به گزارش سیب موز در گزارش این روزنامه آمده است: سرویس های امنیتی و پلیس نیروهای بیشتری را در خیابان های بروکسل مستقر کرده اند و مکان های عمومی که ممکن است در جریان رویدادهای مربوط به بازی های جام ملت های اروپا 2016 مملو از جمعیت باشند، تحت نظارت ومراقبت شدیدتر قرار گرفته اند. مدارس و بیمارستان ها نیز در حال حاضر تحت نظارت دائم قرار دارند.

براساس اطلاعات به دست آمده از سرویس های امنیتی، این حملات ممکن است ظرف ماه جاری انجام شود.

داعش در مه سال جاری میلادی از پیروانش خواست تا در طول ماه مبارک رمضان در آمریکا و اروپا حملات تروریستی را صورت دهند. داعش در این پیام گفت: ماه ژوئن برای کافران سراسر جهان باید به ماه فاجعه و مصیبت تبدیل شود.

بلژیک از زمان بمب گذاری های 22 مارس سال جاری میلادی در فرودگاه بروکسل و ایستگاه مترو مالبک در حالت هشدار بالا قرار گرفته است.

براساس گزارش کار گروه سازمان ملل، بلژیک با جمعیتی برابر با 11 میلیون نفر نسبت به دیگر کشورهای اروپایی خبرگزاری تابناک - شبه نظامیان خارجی بیشتری است که به خدمت داعش درآمده اند.