رونمایی از نفیس ترین قرآن جهان در تهران

سیب موز مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم عصر روز دوشنبه بیست و چهارم خرداد با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصلی تهران برگزار شد.

به گزارش عصر ایران، در این نمایشگاه از یک قرآن دست نویس رونمایی شد که به گفته مسوولان، نفیس ترین قرآن کتابت شده جهان اسلام است.

به گزارش سیب موز به گفته آنان این قرآن پس از 18 سال تلاش، امروز 24 خردادماه همزمان با مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن رونمایی شد.

کاغذی که برای کتابت این قرآن به کار رفته است دست ساز زرافشان است و نگارش آن به خط ثلث یکی از زیباترین خطوط و عروس خطوط اسلامی انجام شده است.

همچنین، کار کتابت این قرآن نفیس توسط غلامرضا ماهرویی، متخصص خط ثلث انجام شده است. این قرآن هر صفحه اش تذهیب مخصوص به خود را دارد که آن را از دیگر قرآن ها متمایز کرده است.

مجید صادق زاده، مدیر تذهیب پروژه و رسول معتمدی، مدیر پروژه کتابت نفیس ترین قرآن جهان اسلام هستند.

رونمایی از نفیس ترین قرآن جهان در تهران

سیب موز: رونمایی از نفیس ترین قرآن جهان در تهران

رونمایی از نفیس ترین قرآن جهان در تهران 2 رونمایی از نفیس ترین قرآن جهان در تهران 3 رونمایی از نفیس ترین قرآن جهان در تهران 4 رونمایی از نفیس ترین قرآن جهان در تهران 5 رونمایی از نفیس ترین قرآن جهان در تهران 6 رونمایی از نفیس ترین قرآن جهان در تهران 7