دعوت ظریف از نخست وزیر نروژ برای سفر به ایران

دعوت ظریف از نخست وزیر نروژ برای سفر به ایران

سیب موز: دعوت ظریف از نخست وزیر نروژ برای سفر به ایران سیب موز وزیر خارجه دعوتنامه حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان از نخست وزیر نروژ برای سفر به ایران را تقدیم وی کرد.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در ادامه دیدارهای خود در اسلو، با خانم «ارنا سولبرگ» نخست وزیر نروژ دیدار و در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی مورد اهتمام گفت وگو و رایزنی کرد.

به گزارش سیب موز ظریف در این ملاقات با ابلاغ سلام های گرم رئیس جمهوری اسلامی ایران به نخست وزیر نروژ، دعوت حسن روحانی از وی برای دیدار از ایران را اعلام کرد.

وزیر خارجه همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم و افراط گرایی، تبادل نظر در خصوص مسائل منطقه ای و همکاری در حوزه های مختلف اقتصادی از شیلات تا فولاد و انرژی را از زمینه های قابل گسترش در روابط دو کشور برشمرد.

نخست وزیر نروژ نیز با اشاره به اینکه با توافق برجام زمینه برای گسترش همکاری های سیاسی و اقتصادی دو کشور در حوزه های مختلف، فراهم شده، گفت: امیدوارم همکاری و رایزنی های ایران و نروژ به راه حل سیاسی برای پایان بحران سوریه و همچنین دسترسی مناطق دستخوش بحران در این کشور به کمک های انسانی کمک کند.

طرفین در این ملاقات همچنین در خصوص وضعیت عراق و افغانستان، راه های رویارویی با تروریسم و افراط گرایی و روش های مهار فرقه گرایی تبادل نظر کردند.

به گزارش فارس، ظریف که بامداد روز دوشنبه به منظور انجام سفری دو روزه وارد نروژ شد، ضمن دیدار و گفت وگو با همتای نروژی با رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون سیاست خارجی و دفاعی پارلمان نروژ و همچنین دو نخست وزیر پیشین این کشور دیدار و گفت وگو کرد.