خلیج فارس، مقصد بعدی دومین ناو آمریکایی

خلیج فارس، مقصد بعدی دومین ناو آمریکایی

سیب موز: خلیج فارس، مقصد بعدی دومین ناو آمریکایی سیب موز نیروی دریایی آمریکا از ورود دومین ناو هواپیمابر آمریکایی در شب گذشته به دریای مدیترانه خبر داد. این ناو به زودی راهی خلیج فارس می شود.

به گزارش  فارس، نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد، ناو هواپیمابر «یو اس اس دوآیت آیزنهاور» دوشنبه شب وارد دریای مدیترانه شد.

به گزارش سیب موز بنا بر گزارش خبرگزاری «رویترز»، این ناو در ادامه اقدامات آمریکا برای مقابله با افزایش نفوذ دریایی روسیه در این منطقه به دریای مدیترانه اعزام شده است.

بر اساس این گزارش، ناو هواپیمابر «آیزنهاور» که با نام «Ike» نیز شناخته می شود، قرار است جایگزین ناو «هری اس ترومن» گردد؛ ناوی که اواخر ماه جاری میلادی پس از انجام 8 ماه مأموریت در دریای مدیترانه به آمریکا باز می گردد.

ناو آیزنهاور که هدایت یک گروه تهاجمی از رزمناوها، ناوشکن ها و جنگنده های آمریکایی را عهده دار است، قرار است مأموریت خود را به سمت خلیج فارس ادامه دهد تا در حملات هوایی آمریکا علیه مواضع داعش در عراق و سوریه شرکت داشته باشد. هنوز جزئیات دقیق استقرار بعدی این ناو اعلام نشده است.

بنا بر این گزارش، جنگنده های مستقر روی ناو «ترومن» از تاریخ 3 ژوئن (14 خرداد) چندین حمله هوایی علیه مواضع داعش را از محل استقرار خود در دریای مدیترانه به انجام رسانده بودند.

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده، استقرار ناو آیزنهاور بخشی از فرایند تعویض یگان های نیروهای نظامی آمریکایی در حمایت از عملیات امنیتی دریایی در سراسر جهان است. این گروه شامل دو رزمناو مجهز به موشک های هدایت شونده، 4 ناوشکن و 9 اسکادران هوایی می شود.

به گفته نیروی دریایی آمریکا، حضور دو گروه از ناوهای آمریکایی در دریای مدیترانه نشان دهنده تعهد آمریکا به حفظ امنیت و ایمنی بوده و در عین حال «پیامی قدرتمند به متحدان و شرکای ما در اروپا و در حمایت از آنهاست.»

بر اساس این گزارش، این اقدام آمریکا درست در زمانی صورت گرفته که رزمایش های نظامی ناتو در شرق اروپا و ترکیه در حال برگزاری است و ممکن است به افزایش تنش ها با روسیه بیانجامد.