آشوب در جلسه کنگره با اعتراض نمایندگان دموکرات

آشوب در جلسه کنگره با اعتراض نمایندگان دموکرات

سیب موز: آشوب در جلسه کنگره با اعتراض نمایندگان دموکرات سیب موز جلسه دوشنبه عصر در کنگره آمریکا با فریادهای اعتراض آمیز نمایندگان دموکرات در اعتراض به انفعال کنگره در حوادث تیراندازی در این کشور مختل شد.

به گزارش فارس، نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا در جلسه دوشنبه عصر کنگره در واکنش به اعلام یک دقیقه سکوت در صحن مجلس در یادبود قربانیان کشتار اورلاندو، اعتراض کردند.

به گزارش سیب موز بنا بر گزارش سایت «هیل» نزدیک به کنگره آمریکا، پس از آنکه «پاول رایان» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از قانونگذاران آمریکایی خواست تا لحظاتی را به احترام قربانیان کشتار اورلاندو سکوت اختیار کنند، صدای فریادهای نمایندگان معترض دموکرات، جلسه مجلس را به آشوب کشاند.

بر اساس این گزارش، نمایندگان دموکرات با این اقدام قصد داشتند اعتراض خود را در خصوص عدم رأی کنگره به تصویب قانون محدودیت استفاده از سلاح در آمریکا پس از تیراندازی های مرگبار و مکرر در این کشور اعلام کنند.

به دنبال فریادهای اعتراض آمیز نمایندگان دموکرات، تعدادی نیز جلسه را در اعتراض به مواضع ضد و نقیض اکثریت جمهوریخواه کنگره به ویژه در ارتباط با قوانین مربوط به منع حمل آزادانه تسلیحات در آمریکا، ترک کردند.

«نانسی پلوسی» رهبر اقلیت مجلس نمایندگان در گفت وگو با خبرنگاران پس از این جلسه گفت: حقیقت این است که اعلام چند لحظه سکوت نوعی احترام است و ما از آن حمایت می کنیم اما این هرگز مجوزی نیست برای اینکه دست روی دست بگذاریم و هیچ اقدامی صورت ندهیم.

وی افزود: اعضای کنگره از این چند لحظه سکوت ها در صحن علنی مجلس و سپس دست روی دست گذاشتن ها به ستوه آمده اند.

رهبران دموکرات ها می گویند خواستار تصویب سه لایحه مشخص هستند: قانون لغو قوانینی که به ضارب در چنین پرونده هایی اجازه می دهد پس از سه روز مجددا اسلحه خریداری کند در شرایطی که هنوز مراحل بررسی سوابق به پایان نرسیده است؛ قانونی که به افراد مشخص شده در فهرست اف بی آی اجازه خرید سلاح نمی دهد؛ و قانونی که افراد مرتکب جنایات نفرت پراکنی را از خرید سلاح منع می کند.

این نخستین باری نیست که نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا به این گونه اقدامات صوری پس از کشتار گسترده در این کشور اعتراض می کنند. پیش از این، پس از واکنش ظاهری کنگره به تیراندازی در اورگان، کنگره آمریکا شاهد اعتراض نمایندگان دموکرات بود.