انگشت اتهام هیلاری به عربستان، کویت و قطر

انگشت اتهام هیلاری به عربستان، کویت و قطر

سیب موز: انگشت اتهام هیلاری به عربستان، کویت و قطر سیب موز «هیلاری کلینتون» نامزد دمکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از نقش عربستان سعودی، قطر و کویت در تامین مالی تروریست ها خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از شیکاگو تریبیون، هیلاری کلینتون روز دوشنبه در جمع هواداران و اعضای کمپین انتخاباتی خود در کلیولند اوهایو گفت: وقت آن رسیده است که سعودی ها، قطری ها، کویتی ها و دیگران، شهروندان خود را از تامین مالی سازمان های تروریستی بازدارند.

به گزارش سیب موز کلینتون افزود: آنها (کشورهای مورد اشاره) باید از حمایت مدارس و مساجد افراطی ها که تعداد زیادی از جوانان را به راه خشونت کشیده اند خودداری کنند.

این اظهارات نامزد دمکرات های آمریکا یک روز پس از حمله خونبار «عمر متین» به باشگاه همجنس گرایان در در اورلاندوی فلوریدا بیان شد؛ حمله ای که در آن 49 تن کشته و 53 نفر زخمی شدند.

کلینتون تصریح کرد: تروریست اورلاندو کشته شد اما غده ای که روحش را مسموم کرد همچنان زنده است.وی گفت: اگر رئیس جمهور شوم اولویت بزرگ من کشف هویت گرگ های تنها و بازداشت آنها خواهد بود.

کلینتون از این فرصت استفاده کرد تا مانند اوباما به مخالفت با حمل آزادانه و دسترسی آسان به سلاح در آمریکا بپردازد.

وی گفت، تروریست اورلاندو دسترسی آسان به سلاح داشته و دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.آی) پیش از عملیات عمر متین برای مدتی از او بازجویی کرده است.

تیراندازی روز یکشنبه در باشگاه شبانه همجنس گرایان در اورلاندوی فلوریدای آمریکا به عنوان مرگبارترین حادثه تروریستی پس از حملات 11سپتامبر 2001 در آمریکا، 49 کشته و 53 زخمی گذاشت.