ورود زیردریایی هسته ای آمریکا به بندر «بوسان» کره

ورود زیردریایی هسته ای آمریکا به بندر «بوسان» کره

سیب موز: ورود زیردریایی هسته ای آمریکا به بندر «بوسان» کره سیب موز زیردریایی هسته ای آمریکا در شرایطی که تنش ها در شبه جزیره کره افزایش یافته است، وارد بندر «بوسان» کره جنوبی شد.

به گزارش فارس، در میان افزایش تنش ها در شبه جزیره کره، زیردریایی هسته ای آمریکا در بندر بوسان کره جنوبی پهلو گرفت.

به گزارش سیب موز بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، نیروی دریایی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: زیردریایی تهاجمی کلاس ویرجینیا موسوم به «می سی سی پی» به عنوان بخشی از ناوگان هفتم نیروی دریایی با 141 ملوان در بندر بوسان پهلو گرفته است. این زیردریایی هسته ای مأموریت های مختلفی را پس از تجدید قوا به انجام خواهد رساند.

در این بیانیه از این زیردریایی به عنوان «یکی از پیشرفته ترین زیردریایی های جهان به لحاظ فنی یاد شده و تأکید دارد که «این زیردریایی از قابلیت های بسیاری در عرصه دریایی برخوردار است از جمله فراهم کردن تجهیزات ویژه دریایی، تهاجمی، ضدسطح و ضدزیردریایی برای آمریکا و متحدانش در منطقه».

این گزارش افزود: در شرایطی که نیروی دریایی آمریکا سعی دارد تا ورود این زیردریایی به این بندر را طبق روال عادی نظامی جلوه دهد اما بسیار سخت است که زمانبندی فعلی را نادیده گرفت. در ماه مارس، آمریکا رزمایش های مشترک نظامی بسیار گسترده ای را با کره جنوبی به انجام رساند که بیش از 317 هزار نیروی نظامی در کنار صدها ناو و جنگنده پیشرفته در این رزمایش ها شرکت داشتند.

علاوه براین، ورود این زیردریایی درست در زمانی صورت گرفته که کره شمالی به تازگی آزمایشات هسته ای را به انجام رسانده است. پیونگ یانگ در ماه ژانویه اعلام کرد که یک بمب هیدروژنی را با موفقیت آزمایش کرده است. یک ماه بعد، دولت کره شمالی یک ماهواره را در مدار قرار داد. و در شرایطی که سازمان ملل تحریم هایی را علیه کره شمالی وضع کرده است، پیونگ یانگ اعلام کرده که به برنامه هسته ای خود ادامه خواهد داد.

بنا بر این گزارش، آمریکا علاوه براین زیردریایی، یک ناوگان از جنگنده های «اف-22» و سامانه های جدید پاتریوت را نیز در ماه های اخیر در شبه جزیره کره مستقر کرده است.