62 درصد پول گندم کاران پرداخت شد

سیب موز مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه خرید تضمینی گندم در سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25 درصد رشد دارد، از خرید تضمینی 3 میلیون 600 هزار تن گندم تا صبح امروز خبر داد.

به گزارش تسنیم به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، علی قنبری گفت: خرید تضمینی گندم تا 24 خرداد به  بیش از 3 میلیون 600 هزار تن رسیده و تا کنون 23 استان کشور وارد عملیات خرید شده اند.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: ارزش این مقدار گندم حدود 45 هزار میلیارد ریال است، که بیش از 28 هزار میلیارد ریال معادل 62 درصد آن به کشاورزان پرداخت شده است.

وی تعداد مراکز خرید فعال در 23 استان را 580 مرکز اعلام کرد و افزود: از 15 فروردین ماه که خرید در کشور شروع شده است، این مراکز 537 هزار محموله  گندم از گندمکاران خریداری و تحویل گرفته اند.

۶۲ درصد پول گندم کاران پرداخت شد

سیب موز: 62 درصد پول گندم کاران پرداخت شد معاون وزیر جهاد کشاورزی، مراکز خرید خوزستان، گلستان، و فارس را بیشترین خریداران گندم در سالجاری اعلام و اظهارکرد: در خوزستان یک میلیون و376 هزار تن، در گلستان 810 هزار تن  و در فارس 390 هزار و 474 تن گندم تا کنون خریداری شده است.قنبری با بیان اینکه سال گذشته در همین مقطع زمانی 2 میلیون و 953 هزار تن گندم در کشور خریداری شده بود، از رشد 25 درصدی میزان خرید تضمینی خبر داد.مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران تأکیدکرد: تمام تلاشهای این شرکت برای تامین اعتبارات مورد نیاز است تا با پرداخت سریعتر پول  کشاورزان، رضایت حداکثری آنان را جلب کنیم.معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین اظهارکرد: امسال همزمان با خرید تضمینی گندم، خرید دانه ی روغنی کلزا نیز در دستور کار شرکت های غله مناطق و استانها قرار گرفته و تاکنون بیش از 38 هزار تن از این محصول در کشور خریداری شده و 99 درصد بهای آن نیز به کلزاکاران پرداخت شده است.