پیکه فرشته نجات اسپانیا مقابل دژ مستحکم چک

پیکه فرشته نجات اسپانیا مقابل دژ مستحکم چک

سیب موز: پیکه فرشته نجات اسپانیا مقابل دژ مستحکم چک سیب موز تیم ملی اسپانیا با تک گل پیکه موفق شد حریف پرقدرت خود را شکست دهد.به گزارش تابناک ورزشی، تیم ملی فوتبال اسپانیا موفق شد با نتیجه یک بر صفر از سد جمهوری چک عبور کند و 3 امتیاز بازی اول را به جیب بزند. پیکه در دقیقه 87 گل برتری تب سرخ را به ثمر رساند.

به گزارش سیب موز مردان ویسنته دل بوسکه پس از 45 دقیقه حمله مقابل دفاع چند لایه جمهوری چک راه به جایی نبردند و تا پایان نیمه نخست تن به تساوی بدون گل دادند. تیم فوتبال اسپانیا تا پایان نیمه اول مقابل جمهوری چک به نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل دست پیدا نکرد.

دو تیم ملی فوتبال اسپانیا و جمهوری چک در تولوز فرانسه به مصاف یکدیگر رفتند. اسپانیا، مدافع عنوان قهرمانی با ترکیب دخه آ، پیکه، بوسکتس، اینیستا، موراتا، فابرگاس، راموس، خوانفران، آلبا، سیلوا، نولیتو وارد میدان شدند.

مردان چک نیز با این ترکیب به میدان آمدند: چک، کادرابک، سلاسی، هوبنیک، سیوک، نسید، لیمبرسکی، روسیچکی، پلاسیل، کرژچی، داریدا.

این دیدار به قضاوت ژیمون مارسینیاک لهستانی کلید خورد، داور 35 ساله ای که از سال 2011 به صورت رسمی تحت تایید فنی فیفا و یوفا بوده است.

می توان دقایق ابتدایی بازی را متعادل توصیف کرد، دو تیم یکدیگر را محک می زدند و مشخص بود که هرگز از دریافت یک گل زودهنگام، خوشحال نخواهند شد.

موراتا در دقیقه 15 یک موقعیت مسلم گلزنی را از دست داد. اسپانیا از دقیقه 20 به بعد کنترل میانه میدان را در اختیار گرفت و ثابت کرد که برگ برنده هایی چون تجربه، تکنیک و دوندگی دارد.

چک بازی را بسته بود تا شاید از ضد حملات خود نهایت استفاده را ببرد، اسپانیا اما چندان هم بدون فکر حمله نمی کرد و راموس و پیکه خط دفاعی تیم را به راحتی ترک نمی کردند.

دفاع چند لایه چک اجازه خلق موقعیت به حریف نمی داد و اسپانیا هر چه می زد بر در بسته می خورد.

66 درصد برابر 34 درصد نشان از مالکیت دو برابری اسپانیا بر توپ داشت اما تابلوی نتایج چیز دیگری را نشان می داد: تساوی بدون گل.

جمهوری چک به تک حملات خود به خصوص روی هوش ذاتی روسیچکی حساب ویژه باز کرده بود و البته مدافعان اسپانیا چندان هراسی از معدود حملات بی هدف این تیم نداشتند.

سرخیو بوسکتس در دقیقه 35 با شوت سرکش خود شانس گلزنی را امتحان کرد اما توپ به اوت رفت و چک بار دیگر نفسی راحت کشید.

تا پیش از این دیدار، تیم ملی فوتبال اسپانیا هرگز در روز 13 ژوئن به پیروزی نرسیده بود. خرافات در اردوی اسپانیا جایگاه پررنگی دارد. در روز 13 ژوئن اسپانیا هرگز به پیروزی نرسیده و 4 شکست و یک تساوی به دست آورده است. در روز 13 ژوئن 1963 میلادی اسپانیا شکست تلخی مقابل اسکاتلند خورد و 6 بر 2 تحقیر شد. در 13 ژوئن 1990 تیم ملی فوتبال اسپانیا مقابل اروگوئه به تساوی بدون گل رضایت داد.

در 13 ژوئن 1998 میلادی، لاروخا برابر نیجریه 3 بر 2 شکست خورد. در 13 ژوئن 2000 نیز ماتادورها برابر نروژ تن به شکست یک بر صفر دادند. و بالاخره 13 ژوئن 2014 و شکست سیاه و تلخ 5 بر یک برابر هلند در جام جهانی.

در نهایت دو تیم تا پایان نیمه نخست به تساوی بدون گل رضایت دادند.

در نیمه دوم، اسپانیا باز هم مالک مطلق بازی بود و چک در دفاع به سر می برد، موقعیت های مسلم گلزنی یکی پس از دیگری از دست لاروخا می رفت و فرصت گلزنی فابرگاس در دقیقه 48 بازی، حسرت و افسوس هواداران اسپانیا را در پی داشت.

جمهوری چک در دقیقه 58 شاید به اولین فرصت گلزنی خود توسط هوبنیک دست پیدا کرد که با هوشیاری دخه آ مهار شد.

لیمبرسکی در دقیقه 61 مجبور شد روی داوید سیلوا خطا و راه او را سد کند، این کار او یک کارت زرد به همراه داشت. دل بوسکه دست به تعویض پیچیده ای زد و آدوریس با تجربه را به جای موراتای باانگیزه وارد میدان کرد.

فابرگاس در دقیقه 64 بازی گل مسلم چک را مهار کرد، فاشر جمهوری چک روی دروازه اسپانیا کم کم بیشتر می شد و حریف اسپانیا جرات یورش به سمت دروازه لاروخا را پیدا کرده بود.در دقیقه 70 بازی فابرگاس جای خود را به تیاگو آلکانتارا داد تا شاید دوندگی تیاگو به داد اسپانیا برسد.داوید سیلوا در دقیقه 73 موقعیت مسلم گلزنی اسپانیا را از دست داد و حجم حسرات اسپانیا از باز شدن دروازه جمهوری چک را افزایش داد.فرصت های اسپانیا یکی پس از دیگری از دست می رفت و چک به تساوی ثبت شده روی تابلوی نتایج کاملا راضی به نظر می رسید.ویسنته دل بوسکه سومن تعویض خود را نیز انجام داد و پدرو رودریگس را به جای نولیتو وارد میدان کرد. اسپانیا سراسر حمله بود و چک سراسر دفاع اما همچنان تساوی بدون گل.اسپانیا بالاخره مزد زحماتش را گرفت و جرارد پیکه گل برتری ماتادورها را به ثمر رساند. پیکه با این گل روحیه ملی گرایی خود را نیز تثبیت کرد و تا حدود زیادی از فشار هواداران دلخور اسپانیا بیرون آمد.اسپانیا گام اول را خوب برداشت و برای مدعیان جدی قهرمانی در این تورنمنت بزرگ خط و نشان کشید.