آتش سوزی مجدد در جنگل های پاسارگاد مهار شد

آتش سوزی مجدد در جنگل های پاسارگاد مهار شد

سیب موز: آتش سوزی مجدد در جنگل های پاسارگاد مهار شد سیب موز مدیرکل محیط زیست استان فارس گفت: چندی پیش، نیروهای اداره از فعالیت فردی که به منظور احداث باغ انجیر، به اراضی منطقه متعرض شده بود جلوگیری کردند و متأسفانه وی در اقدامی تلافی جویانه، جنگل های منطقه را به آتش کشید.

حمزه ولوی در گفت و گو با تسنیم، خبر از مهار آتش سوزی مجدد که ساعتی پیش در جنگل های پاسارگاد آغاز شده بود داد و گفت: هماهنگی های لازم با بخشداری و ریاست مرتع داران انجام و آتش مهار شده است.

به گزارش سیب موز وی همچنین با اعلام خبر دستگیری عامل آتش سوزی در منطقه حفاظت شده بختگان گفت: نیروها توانستند سی دقیقه پس از آغاز آتش سوزی، آتش را مهار کنند که طی این مدت حدود سه هزار متر از جنگل های منطقه طعمه حریق شد.

ولوی افزود: خوشبختانه عامل آتش سوزی، توسط نیروهای اداره شناسایی و به دادسرا معرفی شد که قطعاً با توجه به تخریب سرمایه ملی، به مجازاتی سنگین محکوم خواهد شد.

وی در خصوص انگیزه عامل آتش سوزی منطقه حفاظت شده بختگان تصریح کرد: چندی پیش، نیروهای اداره از فعالیت فردی که به منظور احداث باغ انجیر، به اراضی منطقه متعرض شده بود جلوگیری کردند و متاسفانه وی در اقدامی تلافی جویانه، جنگل های منطقه را به آتش کشید.