آغاز سرشماری نفوس و مسکن از سوم مهر ماه

آغاز سرشماری نفوس و مسکن از سوم مهر ماه

سیب موز: آغاز سرشماری نفوس و مسکن از سوم مهر ماه سیب موز رییس سازمان مدیریت برنامه و بودجه استان تهران از آغاز سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 از سوم مهر ماه خبر داد و افزود:سرشماری این دوره به سه روش اینترنتی، حضوری و تلفنی انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، نعمت الله ترکی در حاشیه سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال 95، گفت: یکی از دستور جلسات شورای برنامه ریزی ، بررسی روند اجرایی سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 بود که دستگاه های اجرایی نظرات و پیشنهادات خود را در جهت برگزاری بهتر این سرشماری اعلام کردند.

به گزارش سیب موز وی افزود: از سال 1390 برای تحقق برنامه توسعه کشور سرشماری نفوس و مسکن از 10 سال به دوره پنج ساله کاهش پیدا کرد. در حقیقت از سال 90 به بعد، هر 5 سال سرشماری نفوس و مسکن انجام خواهد شد.

رییس سازمان مدیریت برنامه و بودجه استان تهران درخصوص روش های اجرایی شدن این سرشماری گفت: از سوم مهرماه به مدت یک ماه سرشماری به روش خودتکمیلی انجام خواهد شد که در این روش خانوارها اطلاعات خود را به صورت اینترنتی ثبت خواهند کرد. در مرحله بعد و به مدت 20 روز، به روش فیزیکی و با مراجعه ماموران، اطلاعات افراد ثبت خواهد شد.

ترکی تاکید کرد: در این دوره در روش حضوری ماموران اطلاعات را با تبلت هایی که همراه خود دارند ثبت خواهند کرد و در مرحله آخر نیز برای خانوارهای غایب، سرشماری به صورت مصاحبه تلفنی انجام خواهد شد.

وی بررسی مصوبات کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی را یکی دیگر از مصوبات سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران خواند و افزود: در این جلسه مصوب شد که کلیه صنوف مزاحم در شهر تهران که توسط دستگاه های مختلف از جمله شهرداری تهران رصد شده اند، به شهرک صنعتی قرچک انتقال پیدا کنند. قطعا با ایجاد زیرساخت های لازم در این شهرک صنعتی، مقدمات انتقال این صنوف فراهم خواهد شد.

رییس سازمان مدیریت برنامه و بودجه استان تهران افزود: واگذاری پروژه های دولتی به بخش خصوصی نیز از دیگر مصوبات این جلسه بود که طی آن دستگاه های مختلف گزارشی از پروژه هایی که برای واگذاری به بخش خصوصی آماده کردند، ارائه دادند.

ترکی ادامه داد: تاکنون 105 پروژه در استان تهران جهت واگذاری به بخش خصوصی در حوزه های مختلف از جمله آب و فاضلاب شهری و روستایی، فرهنگی و... آماده شده است که امیدواریم روند واگذاری آنها هرچه سریع تر انجام شود.

رییس سازمان مدیریت برنامه و بودجه استان تهران تاکید کرد: استان تهران ظرفیت بسیار مناسبی برای مشارکت بخش خصوصی در پروژه های مختلف دارد. برهمین اساس پروژه هایی که می توان به بخش خصوصی واگذار کرد، مشخصاتشان به صورت کامل اعلام شده است. قطعا در روند واگذاری نیز تعامل و همکاری حداکثری انجام خواهد شد.