توصیه عارف درباره انتخاب رئیس مجلس

توصیه عارف درباره انتخاب رئیس مجلس

سیب موز: توصیه عارف درباره انتخاب رئیس مجلس سیب موز یک عضو فراکسیون امید در مجلس گفت: شب قبل از رای گیری هیات رئیسه دائم آقای عارف در فراکسیون امید از اعضا خواستند که با توجه به شرایط کشور، فضای داخلی و بین المللی همه به آقای لاریجانی رای دهند.

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت و گو با ایسنا ادامه داد: در آن جلسه آقای عارف گفتند که شرایط ایجاب می کند که ما در همه عرصه ها از جمله مجلس با یکدیگر همدلی و هم افزایی داشته باشیم و با توجه به این که اختلاف آرا مشخص شده بود از همه دوستان خواستند تا از ریاست لاریجانی حمایت کنیم که این مساله با اکثریت قاطع در فراکسیون امید مورد حمایت قرار گرفت.

به گزارش سیب موز وی با اعتقاد به اینکه ترکیب مجلس دهم ترکیبی فوق العاده پیچیده نسبت به همه مجالس شورای اسلامی در کشورمان است، اظهار کرد: این پیچیدگی به دلیل تعداد زیاد نیروهای مستقل و جدیدی است که وارد مجلس شده اند و اکثر آنها اگرچه به یک جناح وابستگی ندارند اما افرادی صاحب تحلیل و صاحب نظر هستند و برای هر موضوع و تصمیمی که در مجلس گرفته می شود تحلیل خاص خود را دارند. وی با اشاره به انتخابات هیات رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه شاخص ترین ویژگی مجلس دهم تخصص گرایی و اعتدال نمایندگان نسبت به مسائل است، افزود: در ترکیب هیات رئیسه نیز از اعضای فراکسیون امید و اصولگرایان حضور دارند. رحیمی جهان آبادی با اشاره به اینکه شخصیت دکتر لاریجانی به عنوان فردی توانمند و میان رو به تعادل و بالانس مجلس دهم بسیار کمک می کند، تصریح کرد: اخیرا هم لاریجانی با عارف در جهت برخی همکاری ها دیدار داشته اند و من خودم به شخصه خیلی امیدوار هستم که این مجلس مجلسی خوب، موفق و متعادل در عرصه های مختلف باشد.

در همین رابطه دیگر عضو لیست امید در خصوص انتخاب رئیس مجلس شورای اسلامی دوره دهم از سوی اصلاح طلبان اظهار داشت: رقابت عارف با لاریجانی شبیه رقابت عبدالله نوری و ناطق نوری در انتخاب هیأت رئیسه سال اول انتخابات مجلس پنجم بود.

عضو حزب اعتماد ملی ادامه داد: عارف زمانی دید که برای کرسی ریاست مجلس آرای لازم را ندارد و االبته همگرایی لازم در مجلس وجود داشته باشد به دوستانش توصیه کرد به لاریجانی رای دهند. به گزارش باشگاه خبرنگاران وی افزود: آقای عارف رقابت خوبی با لاریجانی داشت و رای خوبی آورد و امروز می تواند نقش بسیار اساسی و کلیدی در فراکسیون امید در مجلس دهم داشته باشد. اسماعیل دوستی در پایان خاطرنشان کرد: رقابت عارف با لاریجانی یک رقابت بسیار بی نظیر و قشنگی بود و زمانی که لاریجانی به ریاست مجلس رسید شب هنگام برای دیدار عارف به منزلش رفت.