دولت به هر تهرانی چقدر بدهکار است؟

دولت به هر تهرانی چقدر بدهکار است؟

سیب موز: دولت به هر تهرانی چقدر بدهکار است؟ سیب موز سهم هر یک از 9 میلیون شهروند تهرانی از 14 هزار میلیارد تومان بدهی دولت به شهرداری تهران، یک میلیون و 555 هزار تومان است.

به گزارش مهر رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در جلسه هفته گذشته شورا با ارائه گزارشی درباره میزان بدهی دولت های نهم، دهم و یازدهم به شهرداری تهران، خالص طلب شهرداری تهران از دولت که مورد تأیید حسابرس قانونی نیز قرار گرفته را در مجموع 14 هزار میلیارد تومان اعلام و تأکید کرد: 67 درصد مجموع این بدهی صرفاً مربوط به مترو است.

به گزارش سیب موز روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با استناد به این گزارش اعلام کرد: با احتساب هزینه 225 میلیارد تومانی بابت ساخت و بهره برداری کامل از هر کیلومتر مترو، در صورت پرداخت مطالبات شهرداری تهران از سوی دولت، ساخت و راه اندازی کامل 62 کیلومتر مترو ممکن می شد و به راحتی ظرف دو سال این امکان وجود داشت که ظرفیت متروی تهران را حداقل یک سوم افزایش داد.

این روابط عمومی در مقایسه ای دیگر، قیمت هر دستگاه اتوبوس دوکابین را حدود 700 میلیون تومان اعلام و تأکید کرد: اگر مطالبات شهرداری تهران از دولت پرداخت شود، با آن می توان 20 هزار دستگاه اتوبوس دوکابین خریداری نمود که نه تنها با آن صد در صد ناوگان اتوبوسرانی تهران نوسازی و تکمیل می شود، بلکه می توان نسبت به تجهیز و تقویت ناوگان اتوبوسرانی سایر کلان شهرهای کشور نیز اقدام نمود.

روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان این گزارش خاطرنشان کرد: سهم هر یک از 9 میلیون شهروند تهرانی از 14 هزار میلیارد تومان بدهی دولت به شهرداری تهران، یک میلیون و 555 هزار تومان است و به عبارتی هر تهرانی بیش از یک و نیم میلیون تومان از دولت طلبکار است.