اصلاح طلبان دموکراسی را به شرط چاقو قبول دارند

اصلاح طلبان دموکراسی را به شرط  چاقو قبول دارند

سیب موز: اصلاح طلبان دموکراسی را به شرط چاقو قبول دارند سیب موز رئیس مرکز سیاسی حزب مؤتلفه با بیان اینکه اصلاح طلبان دموکراسی را به شرط چاقو قبول دارند، گفت: با نتایج انتخابات هیئت رئیسه مجلس خبرگان و شورای اسلامی توهم پیروزی اصلاح طلبان در حد توهم باقی ماند.

محمدکاظم انبارلویی رئیس مرکز سیاسی حزب مؤتلفه و تحلیل گر مسائل سیاسی در گفت وگوی مشروح با تسنیم، در ارزیابی خود از نتیجه انتخابات هیئت رئیسه مجلس دهم اظهار کرد: اصلاح طلبان دچار بیماری «پیروز پنداری» هستند درحالیکه دموکراسی و انتخابات تعریف خود را دارد، دموکراسی روشی معین برای رسیدن به نتایج نامعین است.

به گزارش سیب موز وی اصل دموکراسی را «رأی ملت» عنوان کرد و گفت: در دموکراسی رأی ملت اساس کار است البته رأی ملت معنای خواست خود را دارد. ما یک رأی اقلیت داریم و یک رأی اکثریت و رأی دیگری نیز داریم که به صندوقها انداخته نمی شود و همه اینها آرای ملت است و باید مورد احترام قرار گیرد.

** اعتقاد اصلاح طلبان

مسئول سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی ابراز کرد: طبق قاعده دموکراسی، اکثریت در مسند قدرت قرار گرفته و هدایت و مدیریت کشور را در دست دارند اما اشتباه اصلاح طلبان این است که دموکراسی را به شرط چاقو قبول دارند و معتقدند که اگر رأی آوردیم، دموکراسی مطلوب است و رأی ملت خوب است.

انبارلویی با بیان اینکه اصلاح طلبان معتقدند در صورت عدم رأی آوری به خیابانها می ریزیم و بازی را به هم می زنیم، تصریح کرد: حوادث سال 88 محصول چنین تفکری بود، که آنها فرصتهای زیادی از کشور گرفتند، اقتدار و امنیت ملی را به خطر انداختند که هنوز پس از گذشت 11 سال از آن حادثه شوم حاضر به پذیرفتن اشتباه و یا خیانت خود نیستند.

** توهم پیروزپنداری

وی با اشاره به اعلام پیروزی زودهنگام میرحسین موسوی در انتخابات 88 پیش از شمارش آراء و پایان رأی گیری خاطرنشان کرد: در انتخابات 88 اصلاح طلبان بر اساس توهم «پیروز پنداری» خود را پیروز انتخابات دانستند و گفتند اگر ما را به عنوان پیروز اعلام نکردند تقلب شده است.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: این موضوع باعث شد تا دشمن یک نبرد نرم را علیه ملت ایران هدایت و مدیریت کند ولی هنوز موسوی و کروبی پس از گذشت 7 سال از فتنه 88 در خیمه دشمن سربازی می کنند و هنوز به اشتباه خود اعتراف نمی کنند.

انبارلویی تصریح کرد: اصلاح طلبانی که در حال حاضر در میدان سیاست فعالیت می کنند با اصلاح طلبان ساختارشکن فاصله دارند، ولی اصلاح طلبان ساختارشکن در خارج از نظام عمل می کنند که عمدتاً بی بی سی و رادیو امریکا جزء پایگاههای اصلی آنها محسوب می شود.

** پوست اندازی جریان اصلاح طلب

وی افزود: بنده معتقدم جریان اصلاح طلبی پوست اندازی کرده و در این پوست اندازی به سمت مطالبات مردم و بازی در درون نظام میل کرده است که این رویکرد مبارکی است.

** احترام به آداب دموکراسی

انبارلویی با بیان اینکه انتخابات سال 92 و انتخاباتهای اخیر نشان داد که باید به آداب دموکراسی احترام گذاشت و آن را رعایت کرد، گفت: هر رأیی که از سوی مردم داده شد باید آن را مغتنم شمرد، البته در دموکراسی نقد جای خود را دارد و طرفین می توانند در حوزه نقد عملکرد یکدیگر را مورد ارزیابی قرار دهند. برهم زدن بازی، خیلی اخلاقی نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: با آرایی که هیئت رئیسه پنجم مجلس خبرگان شکل گرفت نشان داد که توهم پیروزی اصلاح طلبان در حد توهم باقی ماند و واقعیتهای خارج از ذهن آنها چیز دیگری است.

مسئول سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی افزود: در مورد مجلس شورای اسلامی نیز، پیروزی آقای لاریجانی بافاصله 70 رأی از رقیب خود نشان می دهد که اصلاح طلبان نمی توانند ادعا کنند که پیروز این میدان بودند.

انبار لویی در پایان گفت: انتخابات گذشته است  و ما باید به آینده فکر کنیم و اینکه چه کسی برده و چه کسی باخته مهم نیست، بلکه کسانی که رأی آوردند باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند، اکنون مطالبات مردم اکثراً معیشتی، بیکاری و گرانی است و دولت و مجلس باید دست در دست یکدیگر در جهت رفع مشکلات و مطالبات مردم تلاش کنند.