عوارض کشیدن دندان های شیری کودکان

عوارض کشیدن دندان های شیری کودکان

سیب موز: عوارض کشیدن دندان های شیری کودکان سیب موز یک جراح و دندانپزشک گفت: مراقبت از دندان های شیری کودکان اهمیت بالایی دارد و والدین باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشند.

به گزارش ایسنا، دکتر ملیحه قربانی افزود: در سنین کودکی با رویش دندان های شیری، فرم دندان ها صورت می گیرد و به همین دلیل مراقبت صحیح از این دندان ها بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش سیب موز وی اظهار داشت: دندان های شیری الگویی برای رویش دندان های زیری هستند و مسیر رویش دندان های زیری را تعیین می کنند و در صورت کشیدن آنها، دندان های اصلی راه خود را برای رویش گم می کنند.

قربانی بیان کرد: متاسفانه بعضی از والدین برای کشیدن دندان های شیری کودکان شان به دندانپزشکی مراجعه می کنند و این در حالی است که می توان 99 درصد دندان های شیری کودکان را حفظ کرد.

این دندانپزشک در ادامه گفت: کشیدن دندان های شیری علاوه بر موارد ذکر شده، بر جویدن کودک هنگام خوردن و حتی تکلم کودک نیز تاثیر بسیاری می گذارد که این امر بعضا تا سال ها باعث رنج کودک می شود.

وی اظهار داشت: در صورت کشیدن دندان های شیری کودکان، دندان های اطراف آن، خود را به سمت جای خالی کج می کنند که این امر باعث بر هم خوردن فرم دندان های کودک شده و علاوه بر آن با کشیدن این دندان ها، فرم استخوانی فک کودک نیز ناقص می شود.

ملیحه قربانی در پایان افزود: والدین می توانند با مراجعه به دندانپزشک و مشورت، بهترین تصمیم را در خصوص دندان های کودکان شان بگیرند و حتی با مشورت پزشک می توانند از دندان های شیری کودکان شان مراقبت و آنها را حفظ کنند و در صورت کشیدن آنها نیز با استفاده از روکش و فضانگهدار می توان از عواقب آن جلوگیری کرد.