کاروان مواد غذایی وارد شهر داریا در سوریه شد

کاروان مواد غذایی وارد شهر داریا در سوریه شد

سیب موز: کاروان مواد غذایی وارد شهر داریا در سوریه شد سیب موز یک کاروان حامل مواد غذایی برای نخستین بار وارد شهر «داریا» در سوریه شد که از سال 2012 تاکنون در محاصره قرار داشته است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس اعلام هلال احمر سوریه این کاروان پنج شنبه شب وارد شهر داریا در ریف دمشق شد.

به گزارش سیب موز رئیس هلال احمر سوریه گفت: در زمان حاضر 9 دستگاه کامیون محموله خود را در این شهر تخلیه کرده اند. این کامیون ها حامل مواد غذایی، آرد و کمک های غیر غذایی و پزشکی بوده اند.

وی خاطرنشان کرد که کمک های غذایی برای یک ماه کافی است. وی در عین حال به تعداد افراد یا خانواده هایی که از این کالاها استفاده می کنند، اشاره ای نکرد.

داریا مرکز استقرار مخالفان به شمار می رود زیرا این شهر از سال 2012 از کنترل دولت خارج شد و نخستین شهری بود که تحت محاصره قرار گرفت.

حدود هشت هزار نفر همچنان در این شهر واقع در 10 کیلومتری جنوب پایتخت، زندگی می کنند.این در حالی است که استفان دی میستورا نماینده سازمان ملل در امور سوریه روز گذشته از موافقت دمشق با ورود کمک های بشردوستانه به مناطق تحت محاصره خبر داده بود.