نفوذبه عمق استراتژیک صهیونیست ها در رمضان

سیب موز پس از آنکه چهار صهیونیست چهارشنبه شب در جریان تیراندازی دو جوان فلسطینی در شهر تل آویو، کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند، سیستم امنیتی رژیم صهیونیستی که همواره قدرت نمایی کاذبی می کند، با چالش جدی مواجه شده و خانه شیشه ای که صهیونیست ها در آن ساکن هستند، بیش از پیش نمایان شد.

به گزارش «تابناک»، عملیات تازه ای که در تل آویو امن ترین نقطه از مناطق تحت اشغال رژیم صهیونیستی رخ داد، سهولت نفود به عمق استراتژیک صهیونیست ها را به تصور کشید؛ عملیاتی که توسط دو جوان فلسطینی ساده رخ داد و نشان داد اگر قرار بر تهدید امنیت پوشالی رژیم صهیونیستی باشد، حمله به حساس ترین نقاط اسرائیل حتی از سوی جوانان فلسطینی نیز اقدامی سهل الوصول است.

به گزارش سیب موز در این ارتباط روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت نوشت: سه اسرائیلی کشته و هفت نفر دیگر در مرکز تل آویو به ضرب گلوله زخمی شدند. سپس شبکه دهم تلویزیون رژیم صهیونیستی، از افزایش شمار کشته های صهیونیست ها به چهار نفر بعد از مرگ یک شهرک نشین زخمی خبر داد و سایت دبکا وابسته به سازمان های جاسوسی رژیم اسرائیل نیز اعلام کرد، سه تن از زخمی ها دچار مرگ بالینی شده اند.

روزنامه یدیعوت آحارانوت نوشت، عملیات تیراندازی در مجتمع تجاری "سارونا" نزدیک مقر وزارت جنگ رژیم صهیونیستی روی داده و مجریان آن دو فلسطینی هستند که بعد از زخمی شدن، دستگیر شدند. در همین حال، پلیس رژیم صهیونیستی در بیانیه ای اعلام کرد که عملیات تیراندازی در داخل و خارج از مرکز تجاری سارونا به وقوع پیوسته و مجریان عملیات دو جوان از شهرک یطا در شهر الخلیل در جنوب کرانه باختری و عضو یک خانواده هستند که زخمی و بازداشت شدند و یکی از آنها وضعیت وخیمی دارد.

نفوذبه عمق استراتژیک صهیونیست ها در رمضان

سیب موز: نفوذبه عمق استراتژیک صهیونیست ها در رمضان جنبش اسلامی در شهرک یطا در صفحه خود در شبکه اجتماعی فیس بوک اعلام کرد که دو مجری عملیات خالد موسی محمد شحاده مخامره و محمد احمد موسی شحاده مخامره و از اعضای جنبش حماس هستند. بنابر اطلاعات رسانه های رژیم اسرائیل، مجریان عملیات در رستوران "میکس برند" نزدیک محل حمله غذا خورده و سپس از رستوران خارج شده و با سلاح های خود به سمت مجتمع تجاری سارونا تیراندازی کرده اند. صدای تیراندازی بیش از یک دقیقه در محل شنیده شده است.

در پی وقوع این عملیات، فضایی از رعب و ترس در محل ایجاد شد و صهیونیست ها به هر سو فرار کردند و حتی برخی از ترس در یخچال های موجود در فروشگاه های نزدیک محل عملیات مخفی شدند تا اینکه نیروهای پلیس به محل آمدند. یک صهیونیست گفت: صدای چهار شلیک شنیدیم و از محل فرار کردیم. سپس صدای چهار شلیک دیگر شنیدیم. دیدم خیلی ها از محل فرار می کنند و سپس نگهبانان را با سلاح در محل دیدم.

در پی این عملیات، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، تیم امنیتی خود را برای نشستی فوری در مقر وزارت جنگ در تل آویو فراخواند تا راههای پاسخ به این عملیات را بررسی کند. این دعوت دقایقی بعد از فرود هواپیمایش در فرودگاه تل آویو بود. او از سفر مسکو بازمی گشت.

34 صهیونیست از زمان آغاز انتفاضه قدس در اوایل ماه اکتبر گذشته تاکنون کشته و نزدیک به 500 تن دیگر در سلسله عملیات های شهادت طلبانه فلسطینی ها زخمی شده اند. این عملیات ها در پاسخ به یورش شهرک نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی و نقشه اشغالگران برای تقسیم زمانی و مکانی این مسجد صورت گرفته است.

نفوذبه عمق استراتژیک صهیونیست ها در رمضان 2

جنبش الصابرین: عملیات تل آویو تاکیدی بر رد طرح های سازشکارانه است

جنبش الصابرین در بیانیه ای اعلام کرد: این عملیات چند پیام دارد که

مهمترین آن تداوم مقاومت تا آزادسازی کامل خاک فلسطین و خنثی سازی همه تلاش

ها برای از بین بردن مسئله فلسطین و خنثی سازی تلاش برخی اعراب برای

مشروعیت بخشیدن به موجودیت صهیونیست ها در خاک اشغالی ما از طریق طرح های

سازشکارانه است؛ طرح هایی که حقوق ملت فلسطین را نادیده می گیرد. ملت

فلسطین همچنان به مبارزه خود برای آزادسازی فلسطین ادامه می دهد.

این جنبش بار دیگر به ملت فلسطین تاکید کرد: راه ما همان راه مقاومت و دفاع

از حقوق سلب شده ملت ما و رد تن دادن به طرح های کنونی عربی و بین المللی

است که می خواهد ما را برده دشمنمان کند؛ درحالی که مقاومت ثابت کرده است

که تنها راه مقابله با دشمن و بیرون راندن آن است.

واکنش حزب الله به عملیات شهادت طلبانه «تل آویو»

حزب الله لبنان امروز پنجشنبه با صدور بیانیه ای عملیات شهادت طلبانه دو جوان فلسطینی در تل آویو را تبریک گفت. حزب الله در این بیانیه تاکید کرد: این عملیات ثابت می کند که اشکال مختلف ظلم و فشار و تجاوزی که صهیونیستها و حامیان آنها در منطقه و جهان انجام می دهند، هرگز خللی در عزم و اراده فلسطینیان وارد نمی کند و  آن ها را از حق قانونی خود در سرزمینشان منصرف نخواهد کرد. همچنین جنایات صهیونیستها موجب نمی شود که مردم فلسطین تاریخشان را فراموش کنند و نسبت به ساختن آینده بدون رژیم صهیونیستی کوتاهی کنند.

حزب الله در این بیانیه ضمن ستودن روح مبارزه با اشغالگری از ملتهای عربی و اسلامی و همه آزادگان جهان خواست که حمایتهای همه جانبه خود بویژه در عرصه های مادی و رسانه ای و سیاسی در اختیار ملت فلسطین قرار دهند تا آنها بتوانند به مقاومت و انتفاضه ادامه دهند و هدف مشروع خود را که همان آزادی از چنگال اشغالگران است محقق کنند.