اوباما رسما از نامزدی کلینتون حمایت کرد

اوباما رسما از نامزدی کلینتون حمایت کرد

سیب موز: اوباما رسما از نامزدی کلینتون حمایت کرد سیب موز رئیس جمهور آمریکا روز پنج شنبه از نامزدی «هیلاری کلینتون» در انتخابات ریاست جمهوری این کشور حمایت کرد و گفت کسی تاکنون تا این حد حائز صلاحیت ریاست جمهوری نبوده است.

به گزارش فارس، همانطور که پیش بینی می شد، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز پنج شنبه رسما از نامزدی «هیلاری کلینتون» در انتخابات ریاست جمهوری این کشور حمایت کرد.

به گزارش سیب موز اوباما در پیام ویدئویی که منتشر کرده، گفته است که «تصور نمی کنم که تاکنون کسی تا این حد برای ریاست جمهوری حائز صلاحیت بوده باشد.»

پیام اوباما در حمایت از کلینتون ساعتی بعد از آن منتشر شد که وی برای «متحد کردن حزب دموکرات» با «برنی سندرز» رقیب کلینتون دیدار کرد.

پس از این نشست، سندرز گفت هرچند که هفته آینده در آخرین مرحله از رقابت های مقدماتی در واشنگتن هم شرکت می کند، اما در عین حال به زودی با کلینتون دیدار خواهد کرد تا با او راه های شکست دادن «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواهان را بررسی کنند.

مقامات حزب دموکرات تلاش می کنند تا سندرز را متقاعد کنند که رسما حمایت خود را از کلینتون اعلام کند. سندرز در رقابت های مقدماتی بیش از 10 میلیون رأی آورده و به همین جهت حمایت وی از کلینتون می تواند در انتخابات ریاست جمهوری سرنوشت ساز باشد.

اوباما امروز در مورد کلینتون گفت: «من شجاعت وی را شاهد بوده ام. سرسختی او را شاهد بوده ام و همین طور تعهد او به ارزش هایمان را.»

رئیس جمهور آمریکا که دو ماه قبل پیش بینی کرده بود سال آینده یک زن جایگزین او در کاخ سفید می شود، در پایان پیام ویدئویی اش گفت: «من با او (با ضمیر مونث) هستم.»

قرار است اوباما چهارشنبه هفته آینده همراه با کلینتون در یک تجمع انتخاباتی در ویسکانسین شرکت کند.