سئول، پیونگ یانگ را تهدید کرد

سئول، پیونگ یانگ را تهدید کرد

سیب موز: سئول، پیونگ یانگ را تهدید کرد سیب موز یک مقام نظامی کره جنوبی تهدید کرده است که اگر فعالیت های اتمی کره شمالی ادامه یابد، سئول با موشک های بالستیک، پیونگ یانگ را به طور کامل نابود می کند. به گزارش بولتن نیوز، خبرگزاری «یونهاپ» روز دوشنبه به نقل از یک مقام نظامی کره جنوبی تهدید کرده است که اگر آزمایش های اتمی کره شمالی ادامه پیدا کند، سئول پیونگ یانگ را «با خاک یکسان» می کند.

این مقام کره ای گفته است که سئول آماده است تا پایتخت کره شمالی را «با موشک های بالستیک و گلوله های با قدرت انفجار بالا، به طور کامل نابود کند.»

به گزارش سیب موز خبرگزاری یونهاپ نزدیک به دولت کره جنوبی است و بودجه آن هم رسما توسط دولت تأمین می شود.

کره شمالی روز جمعه برای پنجمین بار دست به آزمایش اتمی زد. پیونگ یانگ می گوید این بزرگترین آزمایش اتمی این کشور بوده و با موفقیت انجام شده است.

آمریکا و کشورهای غربی این آزمایش موشکی را محکوم کرده و گفته اند که تلاش خواهند کرد تا تحریم های تازه ای علیه کره شمالی وضع کنند.

واشنگتن علاوه بر تحریم های بین المللی، تحریم های یکجانبه ای هم علیه پیونگ یانگ اعمال کرده است. آمریکا می گوید در حال بررسی تشدید این تحریم هاست.

کره شمالی در دهه 90 میلادی با دولت «بیل کلینتون» به توافقی برای توقف فعالیت های هسته ای اش دست یافت. هرچند پیونگ یانگ آن زمان فعالیت هایش را متوقف کرد، اما عدم پایبندی واشنگتن به تعهداتش و تصویب قانونی در کنگره علیه این توافق، کره شمالی را به از سرگیری فعالیت های اتمی اش واداشت.