آمادگی نیروی انتظامی برای خدمت به زائران اربعین

آمادگی نیروی انتظامی برای خدمت به زائران اربعین

سیب موز: آمادگی نیروی انتظامی برای خدمت به زائران اربعین سیب موز فرمانده نیروی انتظامی در رابطه با محاکمه مقصرین فاجعه منا گفت: با همکاری وزارت امور خارجه شکایتی را در رابطه با مقصرین این فاجعه به پلیس بین الملل فرستاده ایم و هر کجا که لازم باشد این شکایت را پیگیری می کنیم. به گزارش بولتن نیوز، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه یادواره 1200 شهید یگان های ویژه ناجا، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه توفیق داشتیم تا امروز در یادواره شهدای یگان های ویژه ناجا حضور پیدا کنیم؛ این مراسم تاکنون در 8 استان برگزار شده است که مهم ترین آن مراسم امروز است.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه یاد و خاطره شهدا همیشه باعث ارتقای روحیه انقلابی در تمام حوزه ها شده است، افزود: معتقدیم آنجایی که یاد شهدا بیشتر باشد؛ هدف شهدا نیز که حفظ امنیت کشور و دفاع در برابر مستکبرین و پیروی از خط ولایت است، محقق می شود.

به گزارش سیب موز فرمانده نیروی انتظامی بیان کرد: معنویت و صداقت شهدا به حدی بالاست که با گذشت سالیان طولانی از دفاع مقدس همچنان تأثیرات مثبت خود را حفظ کرده است و وجود تأثیرات مثبت معنویت شهیدان به دلیل هدف متعالی این بزرگواران و معنویت والای آنهاست.

سردار اشتری در رابطه با اقدامات نیروی انتظامی در اربعین امسال مطرح کرد: نیروی انتظامی از ماه گذشته قرارگاه اربعین خود را راه اندازی کرده است و تعدادی از مسئولین نیروی انتظامی برای مشاهده کمبودها و کاستی ها به مرزها سفر کردند تا در رفع کمبودها و کاستی ها تلاش هایی صورت گیرد.

وی افزود: در حال حاضر نیروی انتظامی آمادگی لازم را برای خدمت به زائرین و تأمین امنیت آنها دارد.

فرمانده نیروی انتظامی ناجا در پایان چند نکته را به زائرین در اربعین گوشزد کرد و گفت: «ثبت نام در کاروان های حج و زیارت»، «داشتن گذرنامه و مدارک معتبر» و «همکاری با پلیس های بین راه که تلاش می کنند نظم و امنیت را در تردد زائرین تامین کنند» حتماً رعایت شود.

سردار اشتری افزود: در کشور سه مرز رسمی شامل چزابه و شملچه و مهران داریم که توصیه می شود زائرین اربعین از این مرزها تردد کنند و امیدواریم که با تلاش های نیروی انتظامی و همکاری زائرین اربعین امسال نیز با امنیت و رضایت مسافرین همراه باشد.

وی در رابطه با زیرساخت های موجود ادامه داد: طبیعتاً زیرساخت های موجود نیروی انتظامی در اربعین امسال نیز به حد کافی نیست ولی تاکنون اقدامات بسیار خوبی برای رفع کاستی های آن صورت گرفته است.

فرمانده نیروی انتظامی در رابطه با محاکمه مقصرین فاجعه منا نیز اشاره کرد: با همکاری وزارت امور خارجه شکایتی را در رابطه با مقصرین این فاجعه به پلیس بین الملل فرستاده ایم و هر کجا که لازم باشد این شکایت را پیگیری می کنیم.