ویلچری که عمودی حرکت می کند

سیب موز به گزارش سیب موز به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از سلامت نیوز، ویلچر UPnRIDE پیش از این که وارد بازار شود، باید دو آزمایش بالینی را پشت سر بگذارد تا کارآمد بودن آن مورد تأیید قرار گیرد. یکی از این آزمایش ها قرار است روی انجمن کهنه سربازان آمریکا در نیویورک صورت گیرد.

محققان در ساخت این ویلچر جدید چهارچرخ از یک ژیروسکوپ و نرم افزار مخصوص برقراری تعادل دستگاه استفاده کرده اند. این ویلچر می تواند زمین های ناهموار را به راحتی پشت سر بگذارد و به طور رو در رو با افراد دیگر مواجه شوند.

ویلچری که عمودی حرکت می کند

سیب موز: ویلچری که عمودی حرکت می کند

در بیمارانی که از آسیب های جدی ستون فقرات رنج می برند، ایستادن هنگام حرکت مانع از بروز بیماری های قلبی و عروقی، تنفسی و غیره می شود. در واقع، این ویلچر برای حرکت در مسافت های کوتاه طراحی شده است و در سطوح و زمین های لیز مناسب نیست. کاربر هنگام استفاده از این ویلچر به طور مدام در حالت ایستاده قرار می گیرد و به دلیل حفظ تعادل دستگاه، احتمال افتادن بیمار به حداقل رسیده است.

حدود یک درصد جمعیت جهان از ویلچر استفاده می کنند اما تنها 10 درصد از این تعداد برای استفاده از اسکلت های خارجی ساخته شده عملکرد مناسبی در قسمت فوقانی بدن خود دارند.