نامه صادق زیباکلام خطاب به سعید مرتضوی

نامه صادق زیباکلام خطاب به سعید مرتضوی

سیب موز: نامه صادق زیباکلام خطاب به سعید مرتضوی

سیب موز به گزارش سیب موز به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا، «فرارو» نوشت: صادق زیباکلام در نامه ای خطاب به سعید مرتضوی، به مسأله عذرخواهی دادستان پیشین تهران از قربانیان کهریزک پرداخته است.

این استاد دانشگاه در این نامه نوشته است:

«بسمه تعالی

جناب آقای سعید مرتضوی

قاضی و دادستان سابق قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران،

با سلام و تحیات، من همیشه درنامه هایم از باب احترام سمت و جایگاه مسئولان را می نویسم، اما در مورد جنابعالی دقیقاً نمی دانم چه عنوانی را باید بکار ببرم؟ من همیشه جنابعالی را بعنوان قاضی مرتضوی معروف می شناختم که به اندازه موهای سرش روزنامه، هفته نامه، ماهنامه و فصلنامه تعطیل نموده و نویسندگان آنها را هم روانه زندان کرده. شاید هم حق با شما بوده و آنها سزاوار محکومیت بودند.

بگذریم. خبر عذرخواهی تان از خانواده های قربانیان کهریزک را در رسانه ها دیدم. برخی آن را خیلی دیر و برخی هم آن را با انگیزه تأثیرگزاری بر تعیین مجازاتتان می دانند.

من اما معتقدم که فقط خداوند سبحان از دل مخلوقاتش آگاهی دارد و ای بسا شما واقعا هم به این باور رسیده اید که می توانستید جلوی اعزام بازداشت شدگان اعتراضات سال 88 به بازداشتگاه کهریزک را بگیرید؛ ای بسا می توانستید جلوی پرپرشدن سه جگرگوشه ای را که به جز شرکت در اعتراضات خیابانی جرم دیگری مرتکب نشده بودند، می گرفتید.

البته فقط تراژدی کهریزک و رفتار مأموران با بازداشت شدگان نیست که همچنان در پرده ابهام قرار دارد. فی الواقع بسیاری از حوادث و رویدادهای سال 88 بعد از گذشت 7 سال همچنان در تاریکی اند و همچون عذرخواهی شما بالاخره روزی روشن خواهند شد. البته دنیا خیلی زیباتر می شد اگر قاضی مرتضوی های آن نه بعد از 7 سال، بلکه در همان خرداد 88 متوجه می شدند. اما و در عین حال هم اگر این چنین می شد آنوقت ارزش انسان هایی همچون مهاتما گاندی، نلسون ماندلا، محمد مصدق و مهدی بازرگان هیچوقت هویدا نمی شد.

ایام بکام باد

صادق زیباکلام

بیست و دوم شهریورماه یکهزار و سیصد و نود و پنج»