مشاور لاریجانی: باخت سی بر هیچ اصولگرایان در انتخابات مجلس، نتیجه در مرکز قرار گرفتن رفوزه ها بود

مشاور لاریجانی: باخت سی بر هیچ اصولگرایان در انتخابات مجلس، نتیجه در مرکز قرار گ

سیب موز: مشاور لاریجانی: باخت سی بر هیچ اصولگرایان در انتخابات مجلس، نتیجه در مرکز قرار گرفتن رفوزه ها بود

سیب موز به گزارش سیب موز به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، منصور حقیقت پور، نماینده اصولگرای مجلس نهم و نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم در گفت و گو با جمهوریت اظهار کرد: کسانی در انتخابات های اخیر مرکزیت اصولگرایی را در دست گرفتند که در عرصه انتخابات رفوزه شده اند و چهره های موجه اصولگرایی را هم قبول نداشتند.

مشاور رئیس مجلس دهم در ادامه این مطلب افزود: خواهش می کنیم در انتخابات آتی ریاست جمهوری رفوز ه ها در حاشیه بنشینند و ترکیب جدید در اصولگرایی در مرکزیت قرار گیرد تا شاهد نتیجه ای متفاوت باشیم.

حقیقت پور با انتقاد از سکوت جامعتین به عنوان محوریت و مرکز تصمیمات اصولگرایان در انتخابات در قبال تندروی برخی تشکل های این جریان گفت : علت باخت همین سکوت بود ، جامعتین باید قاطع مقابل تندروهایی را که خود را منتسب به اصولگرایی می کنند بیاستد.

وی ادامه داد:جامعتین مقابل این تندروی ها ساکت باشد، همان نتایج قبل تکرار می شود و نتیجه همان می شود که اصولگرایان در انتخابات اخیر مجلس در تهران 30 به هیچ باختند.

حقیقت پور تصریح کرد: نتیجه همان شیوه غلط وحدت و ائتلاف بود که اصولگرایان از تهران حتی یک کرسی به دست نیاوردند و 30 بر هیچ باختند و در شهرستان ها هم مستقلین به مجلس راه یافتند.

وی با انتقاد از رویه ائتلاف اصولگرایان در انتخابات مجلس دهم در تهران و شهرستان ها تصریح کرد: ائتلاف در تهران لیست بسیار غیر قابل قبولی را بست و در شهرستان ها هم که "آتش به اختیار" گذاشته بودند یعنی هر کس هر کاری می خواهد بکند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت مجلس دهم خاطر نشان کرد: اگر ساز و کار ، همان سازوکار قبلی باشد نتیجه همان رفوزگی خواهد بود.

وی افزود: باید افرادی در مرکزیت اصولگرایی تصمیم گیری کنند که به افراد استخوان دار اصولگرا میدان بدهند، مگر می شود محسن رضایی ، باقر قالیباف ، علی لاریجانی و علی اکبر ولایتی را از اصولگرایی حذف کرد و مرکزیت را به عده ای داد .

وی با انتقاد از محور قرار گرفتن تشکل های غیر اصلی در جریان اصولگرایی در فعالیت های انتخاباتی اخیر اصولگرایان گفت: مگر ایثارگران چند نفر هستند ؟ میتینگ بگذارند ببینیم می توانند در کل کشور 5هزار نفر را جمع کنند، متاسفیم که برای کار انتخاباتی یا ایثارگران میدان را در دست می گیرد یا تشکل آقای زاکانی!

حقیقت پور در ارزیابی از حضور احمدی نژاد در عرصه انتخابات ریاست جمهوری 96 گفت: در سطوحی از جامعه مردم در قواره های اصولگرایی و اصلاح طلبی نمی گنجند، در روستاها و مناطق محروم مردم به دنبال شعارهای معیشتی هستند و احمدی نژاد راه این موضوع را با شعارهای پوپولیستی دنبال می کند.

حقیقت پوردر مورداحتمال تکرار دولت روحانی برای دور بعد نیز تاکید کرد: دولت روحانی برای ماندن در ساختمان پاستور باید حتما دستاورد داشته باشد.

مشاور رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته برجام در ابعاد سیاسی قابل قبول است اما نه برای توده مردم، دستاوردهای برجام خیلی مورد سیاه نمایی قرار گرفت لذا باید دستاورد اقتصادی ملموس تری وجود داشته باشد.