شمس: می توانیم فینالیست شویم/ بهترین تیم فوتسال ادوار گذشته به جام جهانی می رود

شمس: می توانیم فینالیست شویم/ بهترین تیم فوتسال ادوار گذشته به جام جهانی می رود

سیب موز: شمس: می توانیم فینالیست شویم/ بهترین تیم فوتسال ادوار گذشته به جام جهانی می رود

سیب موز به گزارش سیب موز حسین شمس در گفت وگو با خبرنگار ورزشی آنا، درباره دیدارهای تیم ملی فوتسال در جام جهانی کلمبیا گفت: «با توجه به قدرت فوتسال ایران و پیشرفتی که در میان فوتسالیست هایی ایرانی دیده ام تیم ما می تواند از گروه خود صعود کند. تنها تیم مشکل گروه ما اسپانیا است که پیش از این، برابر آن مساوی کرده ایم. این بار هم می توانیم این تیم قدرتمند را متوقف کنیم. کافیست که بچه ها عملکرد بدون اشتباهی داشته باشند و اجازه نفوذ به حریف را ندهند.»

وی افزود: «دیگر تیم های گروه ایران آذربایجان و مراکش هستند که هیچ کدام قدرت آن را ندارند که برابر ما بازی خوبی را ارائه کنند. تلاش این دو تیم برای شکست ما به نتیجه نمی رسد و به نطرم ایران به راحتی می تواند به جمع 8 تیم پایانی راه پیدا کند.»

سرمربی اسبق تیم ملی فوتسال شرایط ملی پوشان فوتسال ایران را عالی توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: «من از نزدیک تمرینات بازیکنان تیم ملی را دیده ام. این بهترین مجموعه فوتسالی است که در تیم ملی دور هم جمع شده آند. ما هفتمین تجربه حضورمان را در هشتمین دوره مسابقات جام جهانی تجربه می کنیم و با توجه به موجودیتی که من می بینم امکان رخ دادن بهترین نتیجه وجود دارد. تیم ملی فوتسال در هر پست 3 بازیکن آماده و قبراق دارد که دست سرمربی را برای تعویض به موقع باز می گذارد.»

او تاکید کرد: «ما اگر تیم دوم گروه هم بشویم، می توانیم مسیر آسانی را تا نیمه نهایی طی کنیم چرا که در مرحله یک چهارم با تایلند به احتمال فراوان روبه رو می شویم و توانایی شکست این حریف را داریم. ما در نیمه نهایی اگر به برزیل یا اسپانیا نخوریم احتمال آنکه فینالیست هم شویم وجود دارد. حتی اگر به اسپانیا هم بخوریم و کمی خوش شانس باشیم بعید نیست که فوتسال ایران برای نخستین بار در فینال جام جهانی فوتسال حضور پیدا کند. بهرحال در فوتسال روز دنیا شانس نقش مهمی را بازی می کند و امیدوارم تیم ملی فوتسال کشورمان در کلمبیا با خوش شانسی مواجه شود.»

شمس در خصوص اینکه بیشتر بازیکنان تیم ملی از تیم گیتی پسند هستند، عنوان کرد: «قطعا هماهنگی های تیم ما به واسطه این موضوع بیشتر هم خواهد شد. درون زمین شناخت به بازیکنان کمک زیادی می کند. بازکنان بازی همدیگر را می خوانند و این بازیخوانی باعث نتیجه گیری بهتر تیم ملی فوتسال می شود.»

او در مورد اینکه کدام بازیکنان تیم ملی فوتسال تاثیر به سزایی در تیم ملی دارد و نبودش به تیم ضربه می زند، بیان داشت: «واقعیت این است که علی اصغر حسن زاده که 2 بار عنوان بهترین فوتسالیست آسیا را به دست آورده است با توانایی های قدرتی و تاکتیکی خود از مابقی بازیکنان بهتر است و به خاطر آنکه یک سر و گردن از بقیه بالاتر ایت می تواند فرمانده خوبی درون زمین باشد. محمد کشاورز و حسین طیبی هم بازیکنان بسیار خوبی هستند. البته معتقدم راه موفقیت تیم یکدست بودنش است و این موضوع به لطف درایت خوب کادرفنی شکل گرفته است.»