افتتاح 300 هزار واحد مسکن مهر در کشور تا پایان سال 95

افتتاح ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور تا پایان سال ۹۵

سیب موز: افتتاح 300 هزار واحد مسکن مهر در کشور تا پایان سال 95

سیب موز به گزارش سیب موز به گزارش گروه اقتصادی آنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، احمد اصغری مهرآبادی در حاشیه مراسم افتتاح دو هزار و 650 واحد مسکن مهر که ظهر سه شنبه در شهرستان انزلی برگزار شد، گفت: یکی از سیاست ها و اولویت های محوری دولت پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بحث مسکن و تولید آن برای اقشار کم درآمد جامعه بوده است.

وی با بیان اینکه در دوره های مختلف برای این موضوع، رویکردهای مختلفی اعم از واگذاری زمین، ساخت واحدهای استیجاری، اجاره به شرط تملیک و نهایتا مسکن مهر وجود داشت، افزود: البته در قانون ساماندهی، ساخت مسکن مهر وجود نداشت، بلکه اجاره زمین به صورت 99 ساله مطرح بود که بعدها با این عنوان خوانده شد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به واگذاری یک میلیون و 900 هزار قطعه زمین در کشور تا سال 86 گفت: حدود 250 هزار واحد تحت عنوان های مختلف در این زمین ها ساخته و واگذار شده است.

اصغری مهر آبادی با بیان اینکه در ابتدای اجرای این طرح در سال 86، یک میلیون و 500 هزار واحد مسکن، توزیع استانی شد، یادآورشد: خوشبختانه در ادامه اجرای این طرح، این میزان به دو میلیون و 215 هزار واحد رسیده که با عقد قرارداد با بانک های عامل عملی شده است.

وی ادامه داد: در بین بانک ها سهم بانک مسکن فوق العاده بالا است چون بقیه بانک های عامل حدود 90 هزار فقره تسهیلات داده اند و بقیه را بانک مسکن اقدام کرده است. الان هم بانک مسکن نزدیک به 47 هزار میلیارد تومان تسهیلات در سطح کشور داده و دوهزار و 400 میلیارد تومان هم بقیه بانک ها اقدام به دادن تسهیلات کرده اند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر افزود: اکنون در مجموع 49 هزار و 400 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده البته سهم مصوبت تسهیلات بانکی 55 هزار 500 میلیارد تومان است که از این میزان 45 هزار میلیارد تومان از محل خط اعتباری و 10 هزار میلیارد تومان از محل وصول اقساط تامین می شود.

مهرآبادی اظهار کرد: از مجموع 75 هزار واحد سهم مسکن مهر استان گیلان 62 هزار واحد تحویل داده شده و این کاری بزرگ است چون در استان گیلان کار واحد مسکن از سال 88 شروع شده است.

وی با بیان اینکه دولت به صورت جدی در حال پیگیری مسکن مهر کشور است، گفت: بعضی ها فکر می کنند که دولت مسکن مهر را رها کرده و این حرف درستی نیست، باتوجه به شرایط خیلی سختی که دولت دارد خود جناب روحانی پروژه مسکن مهر را در خط کاری اصلی دولت قرار دادند و از اولویت های مهم دولت پایان پروژه مسکن مهر است.

وی با بیان اینکه تاکنون 750 هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان داده شده است، افزود: دولت یازدهم تاکنون یک هزار و 700 هزار میلیارد تومان برای اتمام مسکن مهر در کشور کمک کرده است و امیدواریم افتتاح این تعداد به 800 هزار واحد برسد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر با اشاره به اینکه 300 هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال 95 در کشور افتتاح می شود، گفت: قرارداد ساخت 2 میلیون و 215 هزار واحد مسکن مهر با بانک های عامل منعقد شده است.

اصغری مهرآبادی گفت: دولت به روش های مختلف دست وزارتخانه راه و شهرسازی را باز گذاشته است تا حداکثر کمک برای بهره برداری سریع تر مسکن مهر صورت گیرد.