محسن رضایی خبر داد؛ برنامه ریزی ضد ایرانی سعودی ها و منافقین برای اتحادیه مجالس اروپا

محسن رضایی خبر داد؛ برنامه ریزی ضد ایرانی سعودی  ها و منافقین برای اتحادیه مجالس

سیب موز: محسن رضایی خبر داد؛ برنامه ریزی ضد ایرانی سعودی ها و منافقین برای اتحادیه مجالس اروپا

سیب موز به گزارش سیب موز به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام، محسن رضایی در ویژه برنامه نگاه یک که شبکه اول سیما، درباره اهمیت پیام مقام معظم رهبری به کنگره جهانی حج گفت: به نظر من این پیام یکی از پیام های تاریخی رهبر معظم انقلاب است و با برخی از پیام های حضرت امام در مراحل حساس انقلاب قابل مقایسه است. پیامی که خیلی بجا و منطقی بود و بر اساس اصول انسانی و قواعد جهانی صورت گرفت.

رضایی ادامه داد: ایشان خطابشان به کل جهان اسلام است و آن هم موضوع حج و در ایام حج بوده است. از طرف دیگر نظام جمهوری اسلامی باید این پیام را به عربستان می داد که صبر ما انفعالی نیست و راهبردی و حکیمانه و از موضع قدرت است. شما فرض کنید که این پیام داده نمی شد، ایام حج می آمد و می رفت و ما هیچ توجهی به این دو حادثه نمی کردیم. صدها نفر از جهان اسلام در خانه خدا، در زیر دست و پا له شدند و هیچ توجهی به آن ها نشد، اگر رهبر انقلاب پیام نمی دادند حتما این ها سوءاستفاده بیشتری می کردند. این پیام یک پیام روشنی به عربستان داد که فکر نکنید صبر و خونسردی ما انفعالی است. ماهیت شما این است و دیدگاه ما نسبت به شما چنین است. رهبر انقلاب بر ماهیت این ها دست گذاشت و گفت که ما در مورد شما این گونه فکر می کنیم. این کار حکیمانه و بزرگی بوده است.

استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع)، درباره تعبیر شجره ملعونه در پیام رهبر انقلاب گفت: روشن است که این تعبیر در مورد آل سعود و این سلسله خبیثه است. سه ریشه خباثت آمیز در این شجره وجود دارد. یکی خونریزی است که در این طایفه ریشه داشته است. بارها و بارها به مدینه و مکه و طایف و حجاز حمله کردند. این ها بدتر از آغامحمدخان قاجار هستند که به کرمان و جاهای دیگر حمله کرد و این ها هم استان های عربستان را با جنگ و خونریزی به دست آوردند. دوم این که انحراف و ضلالت وهابیت در این خاندان ریشه دارد. سومین ریشه آن ها خیانت و همکاری با انگلیسی ها بر ضد عثمانی یا بر ضد مردم فلسطین است که به ضدیت با انقلاب اسلامی رسید و با بیداری اسلامی مقابله کردند و الان هم با اسرائیل همراه شدند. خیانت هم ریشه دیگری از این شجره ملعونه است. واقعا ننگی در جهان اسلام هستند و همان طور که رهبر انقلاب فرمودند جز با یقه گرفتن و با برخورد جهان اسلام با آن ها نمی شود این ننگ را پاک کرد.

آل سعود در حال درگیری با ماست و آخرین خبر این است که در اتحادیه مجالس اروپا که در بیستم سپتامبر جلسه دارد، منافقین با سعودی ها در چهارصد بند می خواهند علیه ما بیانیه بگیرند تا سران کشورهای اروپایی با ایران ارتباط نگیرند و از ما دور شود.

رضایی در موضوع ناتوانی عربستان در برگزاری حج و امنیت و آرامش حجاج در ایام برگزاری حج گفت: امنیت حج به قبل از اسلام بر می گردد. تمام طوایف عرب، با هم قرارداد داشتند که در این ایام به هیچ وجه جنگ و خونریزی نکنند. لذا این رفتار بدتر از جاهلیت قبل از اسلام است. جاهلیت ماقبل جاهلیت را دارند انجام می دهند. بعد از اسلام به صراحت قرآن تاکید کرده که این خانه اخلاص و توحید است و خانه امن است حتی برای پرندگان. این ها برای انسان ها و جانشان ارزشی قائل نیستند. ضمن این که نشان داده شد که سعودی ها بی عرضه هستند و کفایت لازم را ندارند و نمی توانند این همه حاجی از بیش از پنجاه کشور و از سراسر جهان را که در این کنگره شرکت می کنند، مدیریت کنند. باید برای مدیریت حج فکر دیگری کرد چون عربستان کفایت برگزاری این کنگره را ندارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره مقاومت سعودی ها در برابر تشکیل کمیته حقیقت یاب، گفت: این ها فرار می کنند که عیوب و دخالت هاشان روشن نشود. دولت ما باید یقه سعودی ها را بگیرد و رها نکند؛ یعنی برای تشکیل کمیته حقیقت یاب خود دولت پیشگام بشود. الان خیلی از کشورها حاضرند با ما همکاری کنند. چون تعدادی از حجاج آن ها نیز از دست رفته اند. برای این رفتار عربستان دو دلیل هست. یکی این که از روشن شدن حقایق می ترستند، یا دخالت کرده اند یا بی عرضگی کردند. دو بحث است، می گوییم این حادثه اتفاق افتاده، چه عمدا و چه سهوا. چرا امدادرسانی باید چند ساعت طول بکشد؟ اگر در تهران حادثه ای پیش بیاید و آتش نشانی با تاخیر برسد، همه از شهرداری و شورای شهر سوال می کنند. در حادثه ها ثانیه ها مهم است. دقیقه ها مهم است.

رضایی در مورد دشمنی های حکام سعودی گفت: آل سعود در حال درگیری با ما هستند و آخرین خبر این است که در اتحادیه مجالس اروپا که در بیستم سپتامبر جلسه دارد، منافقین با سعودی ها در چهارصد بند می خواهند علیه ما بیانیه بگیرند تا سران کشورهای اروپایی با ایران ارتباط نگیرند و از ما دور شود. دو سه ما پیش ضد انقلاب را علیه ما بسیج کردند. در روابط بین الملل یک اصطلاح داریم به نام "دیپلماسی اجباری"، که یک قدرت بین الملل طرف مقابل را برای برقراری روابط دیپلماتیک تحت فشار قرار می دهد. عربستان که در این حد نیست. چنین توانایی را ندارد. آن قدر مسئله ناشیانه جلو رفته که چند وقت پیش یکی از دوستان از بالکان گفت که صدها هزار نفر از کشورهای عربی به بوسنی آمده اند تا از جنگ ایران و عربستان دور شوند. این فضا را عربستان درست کرده است. آن ها به سارایوو رفته اند تا از جنگ فرار کنند. این ها که با زور نمی توانند با ما رابطه برقرار کنند. کشورهای جهان هم در شگفتی اند از رفتار عجیب عربستان با ایران.

آمریکایی ها دو سیاست دارند،گاهی به کشورها حمله می کنند، مانند حمله به عراق. گاهی حمایت می کنند و الان عربستان و اسرائیل را جلو انداخته اند و از این ها حمایت می کند. در این سناریو اسرائیل لازم است که به عربستان کمک کند. در برجام هم این دو بیشترین همکاری را با هم داشتند. حتی گفته شد که عربستانی ها برای شکست مذاکرات بیشتر از اسرائیل به طرف های ما فشار می آوردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره اظهارات مفتی آل سعود گفت: مفتی اعظم حرام خوار ناپرهیزکار عربستان امروز گفته که کل ایرانی ها مسلمان نیستند. قبلا این الفاظ را برای شیعیان ایران به کار می بردند. حالا به ایرانی ها چه در خاک ایران و چه در سایر کشورها، می گویند مسلمان نیستند. آن ها هستند که دارند حج را سیاسی می کنند. حجاج ما که حتی مراسم برائت را زیر چادر برگزار می کردند اما این را هم تحمل نمی کردند.

رضایی در مورد تغییر رویکرد آل سعود در علنی کردن روابط با اسرائیل گفت: یک دلیل این تغییر این است که عربستان می خواهد بگوید که من به یمن و جاهای دیگر حمله می کنم و این علیه منافع آمریکا نیست و می خواهد پوششی درست کند. امریکایی ها دو سیاست دارند،گاهی به کشورها حمله می کنند، مانند حمله به عراق. گاهی حمایت می کنند و الان عربستان و اسرائیل را جلو انداخته اند و از این ها حمایت می کند. در این سناریو اسرائیل لازم است که به عربستان کمک کند. در برجام هم این دو بیشترین همکاری را با هم داشتند. حتی گفته شد که عربستانی ها برای شکست مذاکرات بیشتر از اسرائیل به طرف های ما فشار می آوردند.

یک جبهه و ائتلافی درست شده تا منافع امروز اسرائیل را تامین کند. یک اصطلاح هست به عنوان احاله مسئولیت که آمریکا مسئولیت خودش را به عربستان داده تا جبهه مقاومت را به کنترل در آورد. اوباما الان بدترین وضعیت را دارد. در چین دیدید که برایش فرش قرمز هم نبردند. در سال آخر که انتخابات مطرح می شود رؤسای جمهور برای تصمیم گیری قوی از قدرت لازم برخوردار نیستند.

رضایی در مورد حمایت سعودی ها از تکفیری ها گفت: در اخبار آمده بود که بعد از جریان القائده در افغانستان، گروه های تکفیری در منطقه و جهان پخش شده اند. در حالی که کانون این گروه ها خود وهابیت است و مدارس وهابی و فرستادگانشان دارند اندیشه های وهابیت را به تکفیری ها و تروریست ها منتقل می کنند. البته ما علمای اهل سنت بزرگی داریم که با رفتارهای عربستان مخالفند. بسیاری از دانشمندان اهل سنت هست که مخالفند. حتی ما وقتی از عربستان صحبت می کنیم منظورمان عرب ها نیستند. بعضی سوء استفاده نکنند و فکر کنند که منظور ما برادران عزیز اهل سنت یا علمای اهل سنتی هستند که از اسلام دفاع می کنند. من احساس می کنم که جهان اسلام سکوت معناداری کرده که ان شاالله شکسته می شود. سکوت بهت آمیز نسبت به عربستان شکسته می شود و پیام رهبر انقلاب سرآغاز شکسته شدن این سکوت است. مطمئن باشید که این آقایانی که الان دارند قیافه می گیرند در ریاض این ها هیچ جایی در جهان پیدا نخواهند کرد که بروند آن جا و خودشان را مخفی کنند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس در پاسخ به این سوال که حکام سعودی خود را خادم حرمین می نامند این ادعا با خون ریزی مسلمانان چطور جمع می شود؟ گفت: این بهت در جهان علتش همین است. حج یک کنگره جهانی است که از همه کشورها می آیند. در خود حجاج، روسای جمهورها می آیند، نخست وزیرها می آیند، وزرا می آیند، استاندارهای جهان اسلام می آیند، علما می آیند، دانشمندان می آیند. این حوادث و وقایع نشان داد که ما این مسئله را حتما باید از حاکمیت در عربستان جدا کنیم. این یک هیات مدیره می خواهد. مثل سازمان ملل مدیریت حج باید جهانی باشد. یک هیاتی در جهان اسلام باید راه بیافتد و برخورد بکند و حرف بزند در مورد ماهیت عربستان سعودی. دلیل اصلی این است که رویای رهبری جهان عرب در این ها شکل گرفته. الان فکر می کنند که مصر را با خودشان کردند؛ در حالی که مصر این طوری نیست. حتی خود آقای السیسی هم بعد از مدتی جلوی عربستان خواهد ایستاد. در حادثه کودتای ترکیه آمدند گفتند سوار موج شویم، ارتش جدید ترکیه را با خد همراه کنیم از طرف دیگر کشورهای دیگر را هم با زور، با حمله، با دخالت کردن که چکار کنند؟ کسی هم از بیرون دارد این آتش را باد می زند. اسرائیلی ها و آمریکایی ها هستند که جاهلیت و وحشی گری این ها را باد می زنند. انگار که در رقص شمشیر، جو گیر شده اند ولی بادشان خالی می شود. به نظر من پیام رهبر انقلاب سرآغاز شکستن سکوت بهت آمیز جهان اسلام است و امیدوارم جهان اسلام حکام سعودی را بر سر عقل بیاورد.