پدر و پسرهای مشهور دنیای فوتبال را بشناسید + عکس

پدر و پسرهای مشهور دنیای فوتبال را بشناسید + عکس

سیب موز: پدر و پسرهای مشهور دنیای فوتبال را بشناسید + عکس

سیب موز: در دنیای فوتبال بسیاری از ستارگان دنیای فوتبال سعی می کنند پسر خود را وارد این رشته کنند که البته در خیلی موارد موفق نمی شوند.

به گزارش سیب موز: برای یک بازیکن فوتبال رسیدن از تیم جوانان به تیم بزرگسالان جذابیت زیادی دارد، حال تصور کنید این بازیکن روی پیراهن خود نام یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال را حک کرده باشند. چندی پیش فیفا مطلبی را منتشر کرد که در آن به سراغ پدران سرشناس فوتبالیستی رفته که در کنار پسران شان در یک تیم بازی می کنند.

آنها شباهتی به خانواده کرایوف ها، مالدینی ها و لمپاردها که پسر جای پدر را پر می کند، ندارد. آنها کنار هم هستند و یک زوج کمیاب را شکل می دهند. مانند ریوالدو که وقتی در سال 2013 به تیم موجی پیوست، همیشه به این رویا که روزی در یک تیم کنار فرزندش بازی کند، فکر می کرد و دست آخر موفق شد در فوریه سال 2014 در یکی از تیم های شهر سائوپائولو به این رویا دست پیدا کند و یک ماه پس از آن، در 42 سالگی با دنیای فوتبال وداع کرد. با این حال او 15 ماه بعد در ژوئن سال 2015 و در 43 سالگی بار دیگر به فوتبال بازگشت و یک ماه بعد با گلزنی در بازی مقابل ماکائه که در همان بازی پسر 20 ساله اش هم گل زد، نامش را در فوتبال جاودانه کرد.

اما آنها تنها پدر و پسری نیستند که در چنین شرایطی قرار دارند. شاید عجیب تر از گلزنی در یک بازی، قهرمانی به همراه پدر در یک تورنمنت باشد. جرج استهام جی آر که مدال قهرمانی جام جهانی 1966 را دارد، وقتی 18 سال داشت با پدرش که 39 سال داشت، در مسابقات کاپ طلایی ایرلند شمالی به قهرمانی رسید و او گل قهرمانی را زد.

در سوئد هم داستان مشابهی چون ریوالدو وجود دارد و به بازگشت فوق ستاره ای در 40 سالگی ارتباط دارد. هنریک لارسن با 106 بازی ملی و قهرمانی لیگ قهرمانان در سال 2006، دوران فوتبال را در دهه چهارم زندگی اش با تیم هوگابورگ ادامه داد و این بار با پسر 15 ساله خود جردن همبازی شد.

جوفن درسار

دروازه بان افسانه ای هلند پسری دارد به نام جو که دقیقا همان راهی را می رود که پدرش رفته است. او هم یک دروازه بان است و محصول آکادمی آژاکس آمستردام. در 17 سالگی او راه زیادی تا رسیدن به 226 بازی پدرش برای تیم پایتخت دارد اما نشانه هایی از درخشش ادوین را دارد.