از اجرای بی‎نظیر صابر ابر در نمایشگاه چیدمان شگفت زده شوید!

از اجرای بی‎نظیر صابر ابر در نمایشگاه چیدمان شگفت زده شوید!

سیب موز :اجرای صابر ابر و پانته آ پناهی ها در نمایشگاه چیدمان با عنوان "از مردم استمداد می کنم" که از روز 9 مردادماه برای عموم اجرا شده است، شامل 1724 قطعه عکس و آگهی از گمشدگان دهه 40 است که توسط صابر ابر طی چند سال جمع آوری شده است.

صابر ابر و نمایشگاه "از مردم استمداد می کنم"

بنا به گزارش سیب موز : نمایشگاه چیدمان با عنوان "از مردم استمداد می کنم" با اجرای صابر ابر و پانته آ پناهی ها برگزار شده است . این نمایشگاه از روز پنجشنبه عصر ساعت 17 در گالری محسن به صورت خصوصی افتتاح شد. این نمایشگاه شامل تابلوها و آگهی هایی از افراد گمشده دهه 40 است و همچنین در کنار اینها ، اشیا و وسایلی قدیمی از آن افراد گمشده به همراه توضیح مختصری در باب آنها آورده شده . اشیایی مثل : گوشواره ، دوربین ، ساعت و ...

از اجرای بی‎نظیر صابر ابر در نمایشگاه چیدمان شگفت زده شوید! 2

پانته آ پناهی ها در نمایشگاه چیدمان

در قسمتی از این نمایشگاه فیلمی با مدت زمانی 2 دقیقه و 30 ثانیه به کارگردانی صابر ابر و با بازی او و پانته آ پناهی هاا نمایش داده می شود که همسو با اهداف این گالری ، که انتظار را تداعی می کند ، است.

در طبقه بالای این گالری پرفورمنسی از صابر ابر و پانته آ پناهی هاا که در دو اتاق شیشه ای مجزا قرار گرفته اند ، اجرا می شود. که اجزای صحنه ، تداعی کننده اتاق و وسایل اولیه و ساده ای برای زندگی در یک خانه است. در این پرفورمنس صابر ابر و پانته آ پناهی ها نقش کسی که عزیزش را گم کرده و در انتظار او است را بازی می کنند.

از اجرای بی‎نظیر صابر ابر در نمایشگاه چیدمان شگفت زده شوید! 3

صابر ابر و پانته آ پناهی ها در نمایشگاه چیدمان

این نمایش کوچک با موسیقی های دلنواز قدیمی همراه است . در حین این پرفورمنس هر کدام از بازیگر ها کنش ها و واکنش های حسی را با تماشاگران برقرار  می کنند. به طوری که هر کدام از بازدید کنندگان درگیر نقش می شوند و حس انتظار و گمشدگی یا گم کردگی در آنها بیدار می شود.

از اجرای بی‎نظیر صابر ابر در نمایشگاه چیدمان شگفت زده شوید! 4

آتیلا پسیانی در نمایشگاه چیدمان

مفهوم این نمایش گمشدگی و گم کردگی افراد در طول دوران های مختلف است. امین دوایی گردآورنده و احسان رسول اف تهیه کننده این نمایشگاه هستند.

از اجرای بی‎نظیر صابر ابر در نمایشگاه چیدمان شگفت زده شوید! 5

تابلوهای گمشدگان در نمایشگاه چیدمان صابر ابر

صابر ابر درباره این نمایشگاه در صفحه شخصی اش نوشت :

ما همه گم شده ایم

روزی جایی

دور یا نزدیک

این نمایشگاه را تقدیم می کنم به همه کسانی که گم شده اند و با تشکر از کسانی که با هنرشان به گمشدگان پرداخته اند.

ورود برای عموم آزاد است.

از اجرای بی‎نظیر صابر ابر در نمایشگاه چیدمان شگفت زده شوید! 6

نمایی از یکی از تابلوهای صابر ابر

هنرمندانی که در افتتاحیه این نمایشگاه شرکت کردند عبارتند از : آتیلا پسیانی، جواد مجابی، هومن سیدی، حبیب رضایی، طناز طباطبایی، محمدرضا غفاری و دیگر هنرمندان .

این نمایشگاه در روزهای عادی از ساعت 17 تا 22 و در روزهای افتتاحیه و اختتامیه یعنی روز جمعه9  مرداد و  16 مرداد از 10 الی 22 در گالری محسن واقع در بزرگراه مدرس، خیابان ظفر، کوچه ناجی، خیابان فرزان، خیابان نوربخش، بلوار مینا شرقی، شماره 42 دایر است.