جستارهایی در باب عشق!

جستارهایی در باب عشق!

سیب موز :آلن دوباتن از آن دست نویسندگانی است که فلسفه را در خدمت زندگی می خواهد و بر این باور است که می توان با استفاده از اندیشه های فیلسوفان، بهتر با مشکلات زندگی روبرو شد.

«جستارهایی در باب عشق »

بنا به گزارش سیب موز : آلن دوباتن (Alain de Botton) که از 23 سالگی شروع به نوشتن کرد و تازه به سن 46 سالگی رسیده او هر کتابی که نوشته؛ بسیار موفق و بحث برانگیز بوده است. او سوییسی الاصل و از پدری مصری است و در دوره ناصر مثل بقیه یهودیان از مصر اخراج می شود و در سوییس یک شرکت موفق تاسیس می کند.

می توان گفت دوباتن در یک خانواده مرفه و فرهنگی به دنیا می آید. او مثل هر سوییسی دیگر به سه زبان آلمانی، انگلیسی و فرانسوی مسلط می شود. او تحصیل را تا دوره دکتری در دانشگاه هاروارد طی می کند و در این مقطع است که تصمیم به نوشتن می گیرد. اولین کتاب او باعنوان «جستارهایی در باب عشق» در حدود 2 میلیون نسخه در انگلیس به فروش می رود.

جستارهایی در باب عشق! 2

جستارهایی در باب عشق

آلن دوباتن از آن دست نویسندگانی است که فلسفه را در خدمت زندگی می خواهد و بر این باور است که می توان با استفاده از اندیشه های فیلسوفان، بهتر با مشکلات زندگی روبرو شد. دوباتن براساس همین تفکر موسسه «مدرسه زندگی» را در نقاط مختلف دنیا بر پا کرد. علاوه بر لندن، آمستردام، ملبورن و پاریس شهرهایی هستند که این موسسه در آنها شعبه دارد.

کتاب «جستارهایی در باب عشق»، در باب عاشق شدن یک راوی ست و لاجرم فارغ شدن از آن. دوباتن در این کتاب، عشق را از زوایه های مختلف بررسی می کند. این یکی از هنرهای دوباتن است که یک موضوع را می گیرد و از نظر ادبیات، جامعه شناسی، روان شناسی و فلسفه تحلیل می کند و به این می پردازد که هر کدام از آنها چه بازتاب هایی دارند و سرانجام، عاقبت کار به کجا می انجامد.

در بخشی از کتاب آمده است:

اگر سیاست و عشق آغازی سرخوشانه داشته باشند، پایانشان معمولاً خونین می شود.

کاربران محترم سیمرغ می توانند این کتاب را از تاریخ 10/05/94 به مدت یک هفته با 10 درصد تخفیف از فروشگاه اینترنتی شهرکتاب خریداری نمایند.

نام نویسنده : آلن دوباتن

نام مترجم : گلی امامی

نام انتشارات :    نیلوفر

سال انتشار : 1394

جلد کتاب : شومیز

قطع : رقعی

تعداد صفحات : 228  صفحه

قیمت :  140000  ریال