دانستنی های بسیار جالب در مورد کوکا کولا

عصر ایران:  همه ما شنیده ایم که نوشابه های گازدار برای سلامتی مضر است،

دانستنی‌های بسیار جالب در مورد کوکا کولا

اما آیا می دانید:

*در بسیاری از ایالت های آمریکا، مامورین پلیس راه دو گالن کوکاکولا در صندوق عقب ماشینشان دارند تا در صورت تصادف رانندگی، خون را با کمک آن از جاده پاک کند.

*اگر تکه ای از گوشت گاو را در یک کاسه کوکاکولا قراردهید، پس از دو روز ناپدید می شود.

*برای تمیز کردن توالت: یک قوطی کوکاکولا را داخل کاسه توالت بریزید و یک ساعت صبر کنید، سپس با آب پر فشاربشویید. اسید سیتریک موجود در کوکاکولا لکه ها را از سطوح چینی می زداید.

*برای برطرف کردن لکه های زنگ از سپر آب کرم کاری شده اتومبیل: سپر را با یک تکه کاغذ (فویل) آلومینیوم مچاله شده آغشته به کوکاکولا بسایید.

*برای تمیز کردن فساد قطبهای باتری اتومبیل: یک قوطی کوکاکولا را روی قطبها بریزید تا با غلیان کردن، آن را تمیز کند.

*برای شل کردن پیچ و مهره های زنگ زده: تکه ای پارچه را که در کوکاکولا خیس شده است برای چند دقیقه بر روی پیچ و مهره قرار دهید.

*برای پختن گوشت ران آبدار: یک قوطی کوکاکولا را داخل ماهی تابه خالی کنید، گوشت را لای کاغذ آلومینیوم بپیچید; و داخل ماهی تابه بپزید. سی دقیقه قبل از اتمام پخت، کاغذ آلومینیوم را باز کنید، و آب گوشت را با کوکاکولای داخل ماهی تابه مخلوط کنید تا سس قهوه ای رنگ عالی ای به دست آید.

*برای پاک کردن چربی از لباسها: یک قوطی کوکاکولا را داخل ماشین لباسشویی پر از لباسهای چرب خالی کنید، پودر لباسشویی اضافه کنید و ماشین را روی دور عادی روشن کنید. کوکاکولا به تمیز شدن لکه های چربی کمک می کند.

*کوکاکولا همچنین بخار آب را از روی شیشه جلوی اتومبیل تمیز می کند. (در مناطق سرد و مرطوب، مثل Midwest درشمال ایالات متحده آمریکا، گاهی اوقات شیشه جلوی اتومبیل از بیرون بخار می کند که با برف پاک کن پاک نمی شود.

و جهت اطلاع شما:

*ماده موثر کوکاکولا اسید فسفریک با PH برابر2.8 است. اسید فسفریک ناخن را در مدت حدود 4 روز حل می کند. همچنین کلسیم را از استخوانها می زداید و عامل اصلی افزایش روز آفزون پوکی استخوان است.

*برای حمل محلول کوکاکولا (محلول غلیظ شده)، کامیونهای حامل باید از علامتهای ویژه "مواد خطرناک" که برای حمل مواد به شدت خوردنده در نظر گرفته شده است استفاده کنند. (یکی - دوماه قبل یک کامیون حامل محلول غلیظ شده نوشابه در سد قشلاق اطراف سنندج که آب شرب این شهر را تامین می کند، سقوط کرد. )

*توزیع کنندگان کوکاکولا بیش از 20 سال است که از کوکاکولا برای تمیز کردن موتور کامیون های خود استفاده می کنند.