به عجیب ترین چشمان دنیا خیره شوید!

به طور کلی رنگ چشم بستگی به مقدار ماده ای به نام ملانین دارد. ملانین رنگدانه ی قهوه ای تیره است که در عنبیه افراد وجود دارد. چشم آبی نشان دهنده میزان کم ملانین است، در حالی که چشم قهوه ای حاوی مقدار زیادی از این ماده است. در نتیجه انسانهایی که پوست و موی تیره دارند ، دارای مقدار زیادی ملانین هستند، بنابراین استعداد داشتن چشم قهوه ای را دارند ولی افرادی که مو و پوست روشن دارند مقدار کمی از این رنگدانه دارند و رنگ چشم اکثر آنها روشن است.

به همین علت است که بیشتر نوزادان با چشم آبی به دنیا می آیند ولی به مرور زمان وقتی بدن آنها شروع به تولید ملانین می کند ، رنگ چشم آنها هم عوض می شود.

وقتی که یک انسان مقدار متفاوتی ملانین در هر یک از عنبیه هایش باشد، رنگ دو چشم او متفاوت خواهد بود.

Chromia IridisHetero( اصطلاح علمی برای داشتن رنگ چشم های متفاوت در یک جاندار) تقریباً در انسانها نادر ، ولی در بسیاری از حیوانات مثل اسب، گربه و بعضی از نژادهای سگ رایج است.

در اینجا عکسهای جالبی از گربه هایی با چشمان دو رنگ را می بینیم:

به عجیب ترین چشمان دنیا خیره شوید! به عجیب ترین چشمان دنیا خیره شوید! 2 به عجیب ترین چشمان دنیا خیره شوید! 3 به عجیب ترین چشمان دنیا خیره شوید! 4 به عجیب ترین چشمان دنیا خیره شوید! 5 به عجیب ترین چشمان دنیا خیره شوید! 6 به عجیب ترین چشمان دنیا خیره شوید! 7 به عجیب ترین چشمان دنیا خیره شوید! 8 به عجیب ترین چشمان دنیا خیره شوید! 9 به عجیب ترین چشمان دنیا خیره شوید! 10 به عجیب ترین چشمان دنیا خیره شوید! 11 به عجیب ترین چشمان دنیا خیره شوید! 12 به عجیب ترین چشمان دنیا خیره شوید! 13 به عجیب ترین چشمان دنیا خیره شوید! 14 به عجیب ترین چشمان دنیا خیره شوید! 15 به عجیب ترین چشمان دنیا خیره شوید! 16 به عجیب ترین چشمان دنیا خیره شوید! 17 به عجیب ترین چشمان دنیا خیره شوید! 18 به عجیب ترین چشمان دنیا خیره شوید! 19

جالب انگیز - تیکس پیکسباز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir