دزدی دزدان پولدار از نماینده مجلس!

دزدی دزدان پولدار از نماینده مجلس! اکثر سارقان علت سرقت های خود را فقر و نداری اعلام می کنند اما هستند کسانی که ثروتمند هستند و به خاطر اینکه به اینگونه پول درآوردن عادت کرده اند و یا خوشی زیر دلشان زده دست به دزدی می زنند. مانند همین دزدی اخیر از عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در تهران که همه دزدان وضعیت مالی خوبی داشتند. البته باند سرقت از منزل یک نماینده مجلس با اقدامات مناسب و پی گیری نیروهای پلیس آگاهی پایگاه دوم تهران و کلانتری فردوس درغرب تهران شناسایی شد.

دزدی دزدان پولدار از نماینده مجلس!

مهناز بهمنی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به سرقتی که در ماه گذشته از منزلش رخ داد اشاره کرد و گفت: باند سرقت از منزل یک نماینده مجلس با اقدامات مناسب و پی گیری نیروهای پلیس آگاهی پایگاه دوم تهران و کلانتری فردوس در غرب تهران شناسایی شد که به دنبال شناسایی و دستگیری سارقان مشخص شد که این افراد مجرمانی سابقه دار و خطرناک هستند. نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی گفت: این افراد با تشکیل باندی بزرگ اقدام به سرقت از بیش از 30 منزل مسکونی در غرب تهران کرده بودند. به گفته وی مقداری وجه نقد، طلا و اثاثیه از منزل وی به سرقت رفته بود که پس از دستگیری سارقان طلاهای شخصی عودت شد اما وجوه نقدی و اثاثیه برنگشت. این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بسیاری از این سارقان مجهز به فناوریهای نوین سرقت و ابزار و لوازم شکستن در و پنجره های فولادی بودند و نکته جالب اینکه از وضعیت مالی بسیار خوبی هم برخوردار بودند و هرکدام یک خانه 4 طبقه در تهران داشتند. نماینده مردم سراب در مجلس گفت: اکثر مال باخته ها تقاضا داشتند حد اسلامی بر آنها اجرا شود چون تمکن مالی دارند. دزدی های یک پسر پولدار اما نمونه های دیگری از دزدان پولدار هستند که مانند خبر بالا سازمان یافته دزدی نمی کنند بلکه دله دزدی می کنند. مثلا داستان پسر 18 ساله یک تاجر ثروتمند که برای دیدن دختر مورد علاقه اش، کت و شلوار می د زدید. این پسر پولدار می خواست در دیدار با دختر مورد علاقه اش شیک پوش باشد. سناریوی این پرونده عجیب زمانی کلید خورد که صاحب یک مغازه بزرگ کت و شلوارفروشی در شمال پایتخت به دادسرای الهیه تهران مراجعه کرد و خبر از سرقت داد. این افراد با تشکیل باندی بزرگ اقدام به سرقت از بیش از 30 منزل مسکونی در غرب تهران کرده بودند. به گفته وی مقداری وجه نقد، طلا و اثاثیه از منزل وی به سرقت رفته بود که پس از دستگیری سارقان طلاهای شخصی عودت شد اما وجوه نقدی و اثاثیه برنگشت وی به دادیار عبدی گفت: چند وقت پیش مغازه ام شلوغ بود و مشتریان زیادی داشتم. آخر شب وقتی می خواستم مغازه را تعطیل کنم، متوجه سرقت یکی از کت و شلوارهای گرانقیمت شدم. ابتدا به کارگر مغازه ام شک کردم اما او با گریه قسم خورد که دست به دزدی نزده و مورد مشکوکی ندیده است. کارگر مغازه ام را سال ها می شناختم و مطمئن شدم که او دست به دزدی نزده است.چند روز بعد دوباره باز هم متوجه شدم یکی از کت و شلوارهای گرانقیمت را به سرقت برده اند. در مدت یک ماه گذشته تا به حال 3 دست کت و شلوار از مغازه ام دزدیده اند و این موضوع خیلی عجیب است. پس از شکایت این مرد مغازه دار، دادیار از وی خواست تا در مغازه اش دوربین مداربسته نصب کند و دزد کت و شلوارها را به دام اندازد. پس از چند روز صاحب مغازه کت وشلوار فروشی مجدداً به دادسرا مراجعه کرد و مدعی شد که به پسر 18 ساله ای مشکوک شده است. با ادعای مرد مغازه دار پسر 18 ساله به نام رامین بازداشت شد. وی که پسر یک تاجر ثروتمند است، مدعی شد که مشکلات مالی نداشته و فقط به خاطر سرگرمی دست به دزدی زده است.

دزدی دزدان پولدار از نماینده مجلس! 2

رامین 18 ساله با اقرار به دزدیدن 5 دست کت و شلوار گرانقیمت ادعای عجیبی مطرح کرد و گفت: چند وقت پیش با دختر جوانی به نام شبنم آشنا شدم. به او علاقه شدیدی داشتم. وقتی موضوع را با پدرم در میان گذاشتم عصبانی شد و گفت که باید به درس و رفتن به دانشگاه فکر کنم. اما من به شبنم علاقه داشتم و دوست داشتم با او ازدواج کنم! وی ادامه داد: شبنم هم در یک خانواده پولدار بزرگ شده بود و همیشه می گفت دوست دارد همسرش خوش تیپ باشد و کت و شلوار بپوشد! با پول هایی که پس انداز کرده بودم، یک دست کت و شلوار خریدم اما بار دیگر که می خواستم شبنم را ببینم ناچار شدم به مغازه کت وشلواری بروم و دست به سرقت بزنم. وی ادامه داد: دیگر عادت کرده بودم. هر وقت می خواستم سر قرار حاضر شوم به مغازه کت و شلوار فروشی می رفتم و از غفلت مرد مغازه دار و کارگرش استفاده کرده و یکی از کت و شلوارها را می دزدیدم. پس از سرقت آنها را می پوشیدم و سرقرار حاضر می شدم. تصمیم داشتم کت و شلوارها را پس از اینکه می پوشیدم به مغازه بازگردانم اما فرصت نشد. این پسر جوان مدعی شد که پدرش خسیس است و کمتر به او پول توجیبی می دهد. پسر 18 ساله پس از اقرار به دزدی با صدور قرار قانونی بازداشت شد و تحقیقات از وی همچنان ادامه دارد. فرآوری: محسن جندقی بخش اجتماعی تبیان منابع : فرارو، خانه ملت اخبار اجتماعی، صفحه اجتماعی - tebyan.net