اعتراف نتانیاهو به ناتوانی دربرابر وزرای کابینه خود

اعتراف نتانیاهو به ناتوانی دربرابر وزرای کابینه خود

سیب موز: اعتراف نتانیاهو به ناتوانی دربرابر وزرای کابینه خود

سیب موز به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از فلسطین الیوم، بنیامین نتانیاهو در جمع خبرنگاران و رسانه ها به ضعف خود در کنترل کابینه اش به ویژه اویگدور لیبرمن وزیر جنگ و نفتالی بنت وزیر آموزش و پرورش این رژیم اعتراف کرد.

نتانیاهو در پاسخ به انتقادات شدید منتقدان سیاسی از عملکرد کابینه اش و در راس آنها لیبرمن و بنت، به ناتوانی خود در برکناری آنها اعتراف کرد و در توجیه این ناتوانی گفت: در شیوه حکومتی اسرائیل، مشکل سیستم ائتلاف دولتی است و با کنار گذاشتن هر وزیر ممکن است دولت سقوط کند.

به گزارش سیب موز

به گزارش قدسنا کابینه ائتلافی نتانیاهو با حداقل کرسی ائتلافی که 61 کرسی است تشکیل شده است  و ضعف نتانیاهو در تشکیل کابینه ائتلافی و عدم اعتماد دیگر حزب ها به وی، این کابینه را به شکننده ترین کابینه رژیم صهیونیستی تبدیل کرده است. چنانچه یکی از اعضا از این کابینه خارج شوند، کابینه نتانیاهو سقوط خواهد کرد. رسانه های صهیونیستی معتقدند که این موضوع باعث باج خواهی های گسترده اعضای کابینه از نتانیاهو شده است.

در جمع خبرنگاران همچنین به موضوع گزارش ناظر حکومتی این رژیم در مورد جنگ 51 روزه و بررسی ضعف های اسرائیل در این جنگ نیز اشاره شد که نتانیاهو مدعی شد: اصلا نمی دانم چه نیازی به تحقیق ناظر دولت درباره جنگ غزه است. همه ارتش جهان از عملکرد ما در این جنگ درس می گیرند.

این ادعا در حالی از سوی نتانیاهو مطرح شد که اکثر کارشناسان سیاسی و نظامی و حتی اقتصادی این رژیم به شکست رژیم صهیونیستی در این جنگ اعتراف کردند. برای مثال "عوفر شلح"، عضو کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی از حزب یش عاتید (حزب صهیونیستی به رهبری نتانیاهو) در گفتگو با روزنامه صهیونیستی هاآرتص اذعان کرد که شکست این رژیم در جنگ 51 روزه علیه غزه از شکستهای سابق این رژیم در جنگهای 1973 و 2006 سنگین تر و تلخ تر است.

تمام /ع.غ 26