تقی پور: توطئه تخریب مسجدالاقصی از اهداف اصلی صهیونیستها از ابتدای اشغال فلسطین/هدف واهی حکام عربی از برقراری روابط با اسرائیل تضمین بقای سلطنتشان است

تقی پور: توطئه تخریب مسجدالاقصی از اهداف اصلی صهیونیستها از ابتدای اشغال فلسطین/

سیب موز: تقی پور: توطئه تخریب مسجدالاقصی از اهداف اصلی صهیونیستها از ابتدای اشغال فلسطین/هدف واهی حکام عربی از برقراری روابط با اسرائیل تضمین بقای سلطنتشان است

سیب موز به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) دکتر "محمد تقی تقی پور" دبیرکل جمعیت حامیان آزادی قدس شریف و پژوهشگر حوزه فلسطین و صهیونیسم در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری قدس (قدسنا)  با اشاره به سالروز  آتش زدن مسجد الاقصی توسط صهیونیستها و عدم اقدام عملی کشورهای اسلامی برای حفظ حرمت اولین قبله گاه مسلمین گفت: رژیم اشغالگر قدس از ابتدای اشغال سرزمین فلسطین پیوسته در پی آن بوده است تا هر گونه آثار، فرهنگ و تمدن اسلامی را از بین برده و نابود کند. آتش زدن مسجدالاقصی در سال 1968 اگرچه به نام یک یهودی دیوانه تمام شد، اما در واقع این توطئه ای از جانب تشکل های تروریستی اسرائیل و حاکمیت  اشغالگران بود که از سال 1948 این توطئه ها با  روش های سفاکانه شروع شده و همچنان ادامه دارد.

وی افزود: امت اسلامی از آرمان آزادی قدس و مسجد الاقصی حمایت کرده و می کنند، موضع امت اسلام تاکنون تغییری نکرده و همواره خواستار آزادی قدس شریف بوده و در واقع از صهیونیسم و رژیم جعلی اسرائیل متنفر بوده و همچنان مقاوم در برابر اسرائیل ایستاده است.

به گزارش سیب موز

پژوهشگر حوزه فلسطین و صهیونیسم گفت: کشورهای عربی و حکام دست نشانده منطقه از همان ابتدا با سران صهیونیسم ارتباطات مخفی و محرمانه ای داشته اند، ولی جرات و شهامت آن را نداشتند که این مسئله را علنی کنند و در واقع منافقانه رفتار می کردند. اما در شرایط کنونی به دلیل آنکه معادلات منطقه ای و بین المللی تغییر کرده است آنها ماهیت و خط اصلی خود را نشان می دهند، این کشورها از ابتدا در صف دشمنان اسلام و در کنار اسرائیل بوده اند و خطی که دنبال می کردند مقابله با آرمان فلسطین و امت اسلام بوده است.

وی در ادامه با اشاره به آشکار شدن ماهیت و موضع حکام و تاج داران عرب منطقه که در گذشته آن را پنهان می کردند تاکید کرد: به نظر می رسد در حال حاضر موقعیت موضع و وضعیت برخی از حکام کشورهای منطقه مانند ترکیه و مصر و عربستان و قطر و... تقریبا شبیه رژیم پهلوی در ایران است.

تقی پور همچنین گفت: همکاری و برقراری مناسبات با رژیم جعلی صهیونیستی منافعی برای مردم کشورهای منطقه ندارد همانطور که برای مردم ایران در زمان محمدرضا پهلوی نداشت، و  تنها مسئله ای که به عنوان منافع می شود از آن نام برد این بود که آنها در واقع سلطنت و موقعیت آنها را در عرصه منطقه ای و بین المللی تایید می کردند و از طریق رسانه ها و نهادهای سیاسی که تحت سیطره و کنترل خودشان در دنیا دارند از آنها حمایت می کردند.

دبیرکل جمعیت حامیان آزادی قدس شریف در ادامه افزود: در حال حاضر رابطه حکام دست نشانده منطقه با رژیم اشغالگر قدس فقط به ماشین جنگی اسرائیل کمک  کرده و ملت فلسطین و آرمان امت اسلامی را لگد مال و سرکوب می کنند.

نویسنده کتاب "استراتژی پیرامونی اسرائیل" همچنین تصریح کرد: به نظر می رسد تنها دستاورد حکام عرب این است که با توجه به موقعیت و لابی های به اصطلاح قدرتمندی که صهیونیست ها در آمریکا و اروپا دارند می توانند از موقعیت این اشخاص نامشروع و منفور نزد ملت هایشان دفاع کرده و در واقع سلطنشان را تضمیین کنند.

وی در پایان به قدسنا گفت: این روابط ناپایدار برخی از حکام منطقه با صهیونیست های اشغالگر نه تنها برای آن کشور، منافع ملی، مردم و امت اسلامی هیچ نفع و سودی ندارد، بلکه تنها منافع صهیونیسم بین الملل را تامین می کند، متاسفانه این واقعیت هایی است که امت اسلامی می دانند و کاملا آشکار است.

تمام/م.ش/28