حماس: پیش شرط های مصر برای آزادی جوانان فلسطینی ناشدنی است

حماس: پیش شرط های مصر برای آزادی جوانان فلسطینی ناشدنی است

سیب موز: حماس: پیش شرط های مصر برای آزادی جوانان فلسطینی ناشدنی است

سیب موز به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) پس از افشاگری تلویزیون الجزیره در مورد بازداشت گروهی از جوانان فلسطینی در مصر، صلاح بردویل از رهبران جنبش حماس در گفتگو با این شبکه تلویزیونی، مصر را مسئول ربوده شدن این چهار فلسطینی دانست.

بردویل در اینباره به الجزیره گفت:  در جریان سفر چند ماه پیش هیات حماس به قاهره، مسئولان مصری از این هیات پرسیدند: چرا گمان می کنید که این 4 جوان هیچ اشتباه و خطایی مرتکب نشده اند؟ وی افزود: این سوال این فرضیه را تقویت می کند که این  4 جوان نزد سرویس های امنیتی مصر بازداشت شده اند.

به گزارش سیب موز

این رهبر حماس گفت: اگر این جوانان فلسطینی خطایی مرتکب شده اند و یا به امنیت مصر خدشه ای وارد کرده اند بر طبق قوانین باید محاکمه شوند اما دولت مصر نیز طبق عرف و قوانین بین المللی باید مکان بازداشت آنها را اعلام کند.

بر دویل همچنین در مورد شرایط و خواسته های دولت مصر برای آزادی این جوانان نیز گفت: طرف های زیادی برای آزادی این جوانان پیشقدم و واسطه شده اند اما این وساطت ها هیچ نتیجه ای در بر نداشته است. شروط و خواسته هایی که مصر برای حماس به منظور آزادی 4 جوان فلسطینی مطرح کرده است، بسیار سخت و غیر منطقی بوده که نه حماس، بلکه هیچ گروه دیگری از پس انجام آن بر نمی آید.

تلویزیون الجزیر دیروز (دوشنبه) تصاویر لو رفته از گروهی از جوانان بازداشت شده در زندان های مصر را نشان داد که دو تن از جوانان فلسطینی که گفته می شود وابسته به حماس هستند را نشان داد. در این تصاویر که از  یکی از زندان های مصر را نشان می داد، "عبد الدایم ابو لبده" و "یاسر زنون" یکی دیگر از این چهار جوان ربوده شده دیده می شدند. این دو نفر در شرایط بسیار سختی به همراه دیگر جوانان بازداشت شده در یکی از بازداشتگاه های امنیتی در شهر قاهره، پایتخت مصر به نام "لاظوغلی" به سر می برند.

تمام / ع.غ 26