تقی پور : توطئه تخریب مسجدالاقصی از اهداف اصلی صهیونیستها از ابتدای اشغال فلسطین / هدف حکام عربی از برقراری روابط با اسرائیل تضمین سلطنتشان است

تقی پور : توطئه تخریب مسجدالاقصی از اهداف اصلی صهیونیستها از ابتدای اشغال فلسطین

سیب موز: تقی پور : توطئه تخریب مسجدالاقصی از اهداف اصلی صهیونیستها از ابتدای اشغال فلسطین / هدف حکام عربی از برقراری روابط با اسرائیل تضمین سلطنتشان است

سیب موز به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) دکتر "محمد تقی تقی پور" دبیرکل جمعیت حامیان آزادی قدس شریف و پژوهشگر حوزه فلسطین و صهیونیسم در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری قدس (قدسنا)  با اشاره به سالروز  آتش زدن مسجد الاقصی توسط صهیونیستها و عدم اقدام عملی کشورهای اسلامی برای حفظ حرمت اولین قبله گاه مسلمین گفت: رژیم اشغالگر قدس از ابتدای اشغال سرزمین فلسطین پیوسته در پی آن بوده است تا هر گونه آثار، فرهنگ و تمدن اسلامی را از بین برده و نابود کند. آتش زدن مسجدالاقصی در سال 1968 اگرچه به نام یک یهودی دیوانه تمام شد، اما در واقع این توطئه ای از جانب تشکل های تروریستی اسرائیل و حاکمیت  اشغالگران بود که از سال 1948 این توطئه ها با  روش های سفاکانه شروع شده و همچنان ادامه دارد.

وی افزود: امت اسلامی از آرمان آزادی قدس و مسجد الاقصی حمایت کرده و می کنند، موضع امت اسلام تاکنون تغییری نکرده و همواره خواستار آزادی قدس شریف بوده و در واقع از صهیونیسم و رژیم جعلی اسرائیل متنفر بوده و همچنان مقاوم در برابر اسرائیل ایستاده است.

به گزارش سیب موز

پژوهشگر حوزه فلسطین و صهیونیسم گفت: کشورهای عربی و حکام دست نشانده منطقه از همان ابتدا با سران صهیونیسم ارتباطات مخفی و محرمانه ای داشته اند، ولی جرات و شهامت آن را نداشتند که این مسئله را علنی کنند و در واقع منافقانه رفتار می کردند. اما در شرایط کنونی به دلیل آنکه معادلات منطقه ای و بین المللی تغییر کرده است آنها ماهیت و خط اصلی خود را نشان می دهند، این کشورها از ابتدا در صف دشمنان اسلام و در کنار اسرائیل بوده اند و خطی که دنبال می کردند مقابله با آرمان فلسطین و امت اسلام بوده است.

وی در ادامه با اشاره به آشکار شدن ماهیت و موضع حکام و تاج داران عرب منطقه که در گذشته آن را پنهان می کردند تاکید کرد: به نظر می رسد در حال حاضر موقعیت موضع و وضعیت برخی از حکام کشورهای منطقه مانند ترکیه و مصر و عربستان و قطر و... تقریبا شبیه رژیم پهلوی در ایران است.

تقی پور همچنین گفت: همکاری و برقراری مناسبات با رژیم جعلی صهیونیستی منافعی برای مردم کشورهای منطقه ندارد همانطور که برای مردم ایران در زمان محمدرضا پهلوی نداشت، و  تنها مسئله ای که به عنوان منافع می شود از آن نام برد این بود که آنها در واقع سلطنت و موقعیت آنها را در عرصه منطقه ای و بین المللی تایید می کردند و از طریق رسانه ها و نهادهای سیاسی که تحت سیطره و کنترل خودشان در دنیا دارند از آنها حمایت می کردند.

دبیرکل جمعیت حامیان آزادی قدس شریف در ادامه افزود: در حال حاضر رابطه حکام دست نشانده منطقه با رژیم اشغالگر قدس فقط به ماشین جنگی اسرائیل کمک  کرده و ملت فلسطین و آرمان امت اسلامی را لگد مال و سرکوب می کنند.

نویسنده کتاب "استراتژی پیرامونی اسرائیل" همچنین تصریح کرد: به نظر می رسد تنها دستاورد حکام عرب این است که با توجه به موقعیت و لابی های به اصطلاح قدرتمندی که صهیونیست ها در آمریکا و اروپا دارند می توانند از موقعیت این اشخاص نامشروع و منفور نزد ملت هایشان دفاع کرده و در واقع سلطنشان را تضمیین کنند.

وی در پایان به قدسنا گفت: این روابط ناپایدار برخی از حکام منطقه با صهیونیست های اشغالگر نه تنها برای آن کشور، منافع ملی، مردم و امت اسلامی هیچ نفع و سودی ندارد، بلکه تنها منافع صهیونیسم بین الملل را تامین می کند، متاسفانه این واقعیت هایی است که امت اسلامی می دانند و کاملا آشکار است.

تمام/م.ش/28