کارشناسان امنیتی اسرائیل: کلینتون برای اسرائیل سازنده تر است

کارشناسان امنیتی اسرائیل: کلینتون برای اسرائیل سازنده تر است

سیب موز: کارشناسان امنیتی اسرائیل: کلینتون برای اسرائیل سازنده تر است

سیب موز به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، کارشناسان امنیتی رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی هاارتص تصریح کرده اند که اگر هیلاری کلینتون رئیس جمهور بعدی آمریکا شود، شانس موفقیت در مذاکرات میان تشکیلات خودگردان و اسرائیل  بالا نخواهد بود ولی اوضاع نسبت به دوره باراک اوباما بهتر خواهد شد.

در ارزیابی های این کارشناسان صهیونیست، کلینتون در احیای مذاکرات میان دو طرف موفق تر خواهد بود. در واقع در زمانی که "بیل کلینتون" همسر وی رئیس جمهور آمریکا بود، توافق اسلو در سال 1993 رقم خورد و به همین دلیل کلینتون ها محبوبیت بالایی در میان اسرائیلی ها پیدا کرده بودند.

به گزارش سیب موز

"یعقوب پری" رئیس سابق سرویس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شین بت) درباره این موضوع اظهار کرده است: "معتقد هستم که کلینتون راه اوباما را ادامه خواهد داد ولی بدلیل اینکه کلینتون از اوباما کاربلدتر است و کمتر نسبت به شرایط  ما ساده لوحانه عمل می کند، می تواند برای اسرائیل سازنده تر باشد."

"چاک فریلیخ" معاون سابق مشاور امنیتی رژیم صهیونیستی نیز در اظهاراتی گفته است "کلینتون هوشمندانه تر از اوباما سیاست های خاورمیانه را اداره می کند، به عنوان یک سناتور اسبق نیویورک، او پیشینه یهودی بیشتری دارد و بنابراین با لابی اسرائیل در آمریکا (ایپک) همکاری بیشتری خواهد داشت."

تمام/ا.ت/28