کاهش هورمون های مردان پیش از پدر شدن

کاهش هورمون های مردان پیش از پدر شدن

کاهش هورمون های مردان پیش از پدر شدن

همه ما می دانیم که در زمان بارداری تغییراتی در هورمون های بدن زنان ایجاد می شود ، اما جالب است بدانید برخی هورمون های بدن مردان هم پیش از پدر شدن کاهش می یابد.

وقتی زنی باردار می شود تغییرات جالبی در بدن او رخ می دهد میزان برخی هورمون ها در بدنش کم یا زیاد می شود ، اضافه وزن پیدا می کند ، احساس خاصی دارد و ... اما در کمال ناباوری پزشکان اعلام کردند مردی هم که قرار است پدر شود شاهد تغییراتی در بدن خود خواهد بود. علاو بر حس پدر شدن میزان دو هورمون در بدن وی کاهش می یابد که بسیار جالب و حیرت انگیز است.

کاهش هورمون های مردان پیش از پدر شدن 2

بر اساس پژوهش های جدید، میزان هورمون های تستوسترون و استرادیول در مردان پیش از تولد فرزندشان کاهش می یابد.به گزارش خبرنگار ما به نقل از psychcentral، با پژوهش هایی که بر روی 29 زوج که در آستانه پدر یا مادر شدن قرار داشتند، انجام شد، از زنان و مردان در هفته های مختلف بارداری نمونه بزاق گرفته شد و میزان تستوسترون، کورتیزول، استرادیول و نیز پروستروژن مورد بررسی قرار گرفت.نتایج آزمایش ها حاکی از آن است که هر چهار هورمون در زنان افزایش یافته بود، حال آنکه میزان دو هورمون تستوسترون و نیز استرادیول در مردان کاهش داشت. هورمون تسوتسترون به خشونت و رفتارهای مراقبتی والدین مربوط است و استرادیول نیز با پیوند و مراقب از فردی دیگر ارتباط دارد.

کاهش هورمون های مردان پیش از پدر شدن 3

پژوهشگران بر این باورند که این دگرگونی می تواند به دلیل تغییرات روان شناختی ایجاد شده در مردان به خاطر آماده شدن برای وظیفه پدری و یا تغییرات ایجادشده در روابط آن ها به همسرشان است.

کاهش هورمون های مردان پیش از پدر شدن

4.4/5

8

همسرداری،آیین همسرداری ،ناگفته های مسایل زناشویی - سلامانه -/ ن.م