درخواست حماس از نروژ برای مشارکت در روند نظارت بر انتخابات

درخواست حماس از نروژ برای مشارکت در روند نظارت بر انتخابات

سیب موز: درخواست حماس از نروژ برای مشارکت در روند نظارت بر انتخابات

سیب موز به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) ، سفیر نروژ در فلسطین عصر چهارشنبه با اسماعیل هنیه نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" دیدار و درباره آخرین تحولات سیاسی و انتخابات شهرداری های فلسطین گفتگو کرد.

هنیه در این دیدار با "پیتر هانز" تاکید کرد که انتخابات یک ابزار مهم دموکراتیک است که رای دهندگان از طریق آن نمایندگان شان در سطوح مختلف را انتخاب می کنند.

به گزارش سیب موز

وی ضمن درخواست از نروژ برای مشارکت در روند نظارت بر انتخابات شهرداری ها و تضمین سلامت آن، تاکید کرد که مهمترین مساله در این زمینه، احترام گذاشتن به نتایج انتخابات و عدم تکرار حوادث قبلی و نیز مقابله با اقدامات امنیتی رژیم صهیونیستی برای تاثیرگذاشتن بر روی نتایج انتخابات از طریق تعقیب و بازداشت نامزدهای انتخاباتی و عوامل ستادهای انتخاباتی آنهاست.

از سوی دیگر، نایب رئیس دفتر سیاسی حماس تدابیر امنیتی رژیم صهیونیستی و وزارت خارجه این رژیم برای تحریک علیه موسسات غیر دولتی حامی ملت فلسطین را محکوم کرد و گفت اخبار منتشر شده درباره بازداشت برخی کارکنان موسسات بین المللی که وابسته به جنبش حماس بودند یا حتی با آن ارتباط داشتند، بی پایه و اساس است.

وی افزود: حماس هیچ ارتباط دور یا نزدیکی با این افراد ندارد و تمامی شایعات رژیم صهیونیستی در این زمینه دروغ پردازی و ادعاهایی غیر واقعی است.

تمام/ب28