پدر خوب بودن چه راز و رمزی دارد؟

پدر خوب بودن چه راز و رمزی دارد؟

پدر خوب بودن چه راز و رمزی دارد؟

پدر خوب و نمونه بودن نیازمند دانستن راز و رمز های روابط پدر و فرزندی است که به اعتقاد روانشناسان تاثیرات شگفت انگیزی بر این رابطه دارد. بهتر است انها را بشناسید تا بهتر عمل کنید.

پدر خوب بودن تنها به شهربازی بردن کودک و خریدن هدیه و در نهایت تامین نیازهای مالی و مصرفب او نیست چرا که کودک پیش از انکه هدیه ی شما را بخواهد نیازمند روابط عاطفی خود شما با اوست.همه ی پدران هم می توانند همانند مادران نقشی موثر و مهم در ارتباط با فرزند خود ایجاد کنند. امورات مربوط به کودکان خاص مادران نیست پدران هم به همان اندازه می توانند در انجام این کارها با همسر خود مشارکت داشته باشند. رابطه عاطفی که بین پدر و فرزند وجود دارد می تواند در رشد رفتاری او و گرایشات او به نوع فعالیتش در آینده تغییرات مهمی ایجاد کند. در اینجا راههایی پیشنهاد شده است که به  پدران کمک می کند تا با شکلگیری یک ارتباط خوب و موثر با فرزندشان، گامی بزرگ در شکوفایی زندگی آینده آنها بردارند:  بهتر است فعالتر باشید:پدران باید خلاقیت و نوآوری داشته باشند در غیر اینصورت قادر نخواهند بود آنطور که فرزند آنها شایستگی اش را دارد از عهده مسئولیتهای پروش کودک بربیایند. به جای آنکه اجازه دهید همسرتان برای تعویض پوشک یا آرام کردن گریه کودک، او را از آغوش شما بیرون بکشد سعی کنید از جملاتی مثل، فکر می کنم خودم از عهده این کار بربیام باید کمی تمرین کنم ، استفاده کنید.  حتی می توانید در این کار از همسر خود راهنمایی بخواهید حتی می توانید از بینش و اطلاعات یکدیگر در انجام مسئولیتهای پرورش کودک استفاده کنید.  برای دوستی بیشتر تمرین کنید:تصور نکنید که همسر شما به شکل معجزه آسایی بیشتر از شما می داند. هرآنچه او در خصوص پرورش کودک می داند، با تجربه و تمرین به دست آورده است مثل هرچیز دیگری. بنابراین شما هم با تمیرین و تلاش بیشتر می توانید به بهترین شکل این کارها را انجام دهید. نگران میزان توانایی خود در این خصوص نباشید. اگر در خصوص انجام کاری مطمئن نیستید از همسر خود بپرسید.

پدر خوب بودن چه راز و رمزی دارد؟ 2

انتخاب بهترین روش برای برقراری ارتباط با کودک:راههای برقراری ارتباط با فرزند بین زن و مرد متفاوت است. مردها تمایل به انجام فعالیتهای فیزیکی با انرژی بالا دارند در صورتیکه خانمها، اجتماعی تر و احساساتی تر برخورد می کنند. فعالیتهای فیزیکی پدران و جست و خیز آنها با کودک درسهای ارزشمندی در تنظیم هیجانات و تحریکات او هستند. کودکانی که با هیجانات فیزیکی پدر ارتباط برقرار می کنند اجتماعی تر بوده  و در مدرسه و درسهایش فعالتر عمل می کند. این کودکان نسبت به کسانیکه با پدرشان فاصله عاطفی دارند به الکل، مواد مخدر و  رفتارهای مجرمانه گرایش کمتری پیدا می کنند. از نظر احساسی در دسترس کودک باشید:تعاملات فیزیکی بدون شک مهمترین قسمت ارتباط بین پدر و فرزند است اما این موضوع که پدر از نظر احساسی همیشه در دسترس کودک باشد اهمیت خاص خودش را دارد. مردان با آگاهی کامل از احساسات خود می توانند با کودک خود همدردی کنند. سپس باید گامهای لازم جهت در دسترس بودن برای کودک را بردارند. یک شریک باشید نه یک یاری رسان:این روزها پدرهای قدیمی که فقط یاری رسان هستند منسوخ و غیر مرسوم شده و دیگر جواب نمی دهد. اگر مردان می خواهند که به شکل کامل در کارها مشارکت داشته باشند باید مسئولیتهای خانه داری و وظایف بچه داری را به شکل فعال انجام دهند. روز به روز در دسترس باشید:برای یک پدر نمونه بودن باید روز به روز در تصمیماتی که برای کودک گرفته می شود مشارکت کنید. محول کردن همه چیز به همسر به این معنا است که شما تکه های کوچک معنا و مفهوم زندگی فرزند خود را از دست می دهید. بدون در نظر گرفتن کارهای معمول و فعالیتهای روزانه پدران نمی توانند با نوع صمیمیت و نکات دقیق و ظریف حیاتی برای یک پدر حساس بودن آشنا شوند. به همسر خود احترام بگذارید:پدر درگیر به معنای به رسمیت شناختن همه اموراتی که همسر در خانه انجام می دهدو احترام به تصمیم گیریهای او زمانیکه خودش در دسترس نیست. از نیازهای برقراری ارتباط آگاه باشید:اگر از وضعیت موجود راضی نیستید همسر خود را در جریان قرار دهید. اگر او در ابتدا تمایلی به مشارکت در امورات مربوط به کودک با شما نشان نداد، به او بیشتر فرصت بدهید و به او بیاموزید که تصمیم شما در این مشارکت جدی است.   پس از جدایی و طلاق فعال باقی بمانید: پس از جدایی و طلاق راههای زیادی است برای اینکه پدر بتواند به نقش فعال خود در زندگی ادامه دهد. ارتباط خود را از هر طریق که می توانید محفوظ نگه دارید. از طریق تلفن و ایمیلهای مرتب این کار را انجام دهید. هرگز برای رفع مشکلات زناشویی و اختلافات خانوادگی فرزند را وسیله قرار ندهید. والدین باید به خاطر فرزند خود یکدیگر را حمایت کرده و با یکدیگر همکاری کنند

پدر خوب بودن چه راز و رمزی دارد؟

4.5/5

11

همسرداری،آیین همسرداری ،ناگفته های مسایل زناشویی - نی نی سایت /ن