طومار بین المللی برای اخراج اسرائیل از فیفا

طومار بین المللی برای اخراج اسرائیل از فیفا

سیب موز: طومار بین المللی برای اخراج اسرائیل از فیفا

سیب موز به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، روزنامه اسرائیلی جرزالیم پست در خبری نوشت یک طومار بین المللی که تقریبا 150 هزار نفر زیر آن را امضا کرده اند از فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) درخواست می کند تا انجمن فوتبال رژیم صهیونیستی را مجبور به حذف شش تیم باشگاهی خود از اراضی اشغالی فلسطینیان در کرانه باختری کند.

این شش تیم باشگاهی که نماینده شهرک های صهیونیست نشین کرانه باختری محسوب می شوند در لیگ باشگاهی رژیم صهیونیستی بازی می کنند.

به گزارش سیب موز

جمع آوری امضا برای اخراج شش تیم باشگاهی اسرائیل درحالی به اجرا درآمده است که فعالان ضد اسرائیلی در سطح بین المللی همچنان به تلاش های خود برای اخراج اسرائیل از فیفا ادامه می دهند.

این طومار که در سایت avaaz.org  منتشر شده است بیان می کند: "اگر انجمن فوتبال اسرائیل، حذف باشگاه های کرانه باختری را اجرایی نکد، باید همانند دیگر فدراسیون ها که از پذیرش قوانین فیفا امتناع می کنند، عضویت شان از فیقا حذف شود. نباید در برابر این شش تیم فوتبالی که نقض واضح قوانین بین المللی هستند صبری نشان داد، تیم های فوتبالی از شهرک های اسرائیل در واقع اشغالگری غیرقانونی را مشروعیت می بخشند و بر روی رنجی که فلسطینیان از نتایج آن می برند سرپوش می گذارد."

تمام/ا.ت/ 24