حماس: روابط ما با ایران و حزب الله عمیق است

حماس: روابط ما با ایران و حزب الله عمیق است

سیب موز: حماس: روابط ما با ایران و حزب الله عمیق است

سیب موز به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) اسامه حمدان مسئول روابط خارجی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری "وطن" فلسطین به مسائل مختلف از جمله روابط حماس با ایران، سوریه، حزب الله، مصر و ترکیه، آشتی ملی فلسطین، تصمیم جنبش حماس برای مشارکت در انتخابات شهرداری ها، مبادله اسرای جدید با رژیم صهیونیستی و جایگزینی خالد مشعل پرداخت.

وی درباره روابط حماس با جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد که روابط ما با ایران دیرینه است و به بیش از 25 سال قبل بر می گردد. ایران حامی مقاومت فلسطین و به ویژه جنبش حماس است و در همین راستا، ما به عنوان یک جنبش مقاومتی امیدواریم که همه کشورهای عربی و اسلامی از ما حمایت کنند. این حمایت ها نباید تنها به حمایت های معنوی محدود شود، بلکه باید حمایت های سیاسی و نظامی را هم در بر بگیرد.

به گزارش سیب موز

حمدان در ادامه تاکید کرد: با وجود اینکه روابط حماس و ایران در یک برهه سرد شد، اما این رابطه عمیق و دیرینه به این راحتی قطع نمی شود.

حمدان درخصوص تحولات سوریه و موضع جنبش حماس در این باره گفت: موضع جنبش حماس در این زمینه واضح است و این جنبش بر لزوم تحقق راه حل سیاسی تاکید دارد. حوادث و تحولات سوریه دردآور هستند و تنها به نفع رژیم صهیونیستی است و این رژیم بیش از هر طرف دیگری از قتل و عام و به راه افتادن حمام خون در سوریه خوشحال است.

مسئول روابط خارجی دفتر حماس درخصوص روابط حماس با حزب الله لبنان نیز گفت: ما روابط عمیقی با جنبش حزب الله داریم و مقابله با رژیم صهیونیستی مسئله محوری ماست. اینکه همه مواضع ما با هم مطابقت نداشته باشد، طبیعی است اما رابطه ما رضایت بخش است.

تمام/سش 24