کلینتون به حقوق بشر فلسطینیان اهمیت نمی دهد

کلینتون به حقوق بشر فلسطینیان اهمیت نمی دهد

سیب موز: کلینتون به حقوق بشر فلسطینیان اهمیت نمی دهد

سیب موز به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، "جیل استین" کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا و رهبر حزب سبز این کشور که معمولا اعضای آن از سوی رسانه ها نادیده گرفته می شوند در مصاحبه ایی با روزنامه صهیونیستی هاآرتص مواضع خود را نسبت به فلسطین، کمک های نظامی آمریکا به اسرائیل، "شلدون ادلسون" (سرمایه دار صهیونیست در آمریکا) و "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسرائیل بیان کرده است.

وی در اظهارات خود تصریح کرد: نیروهایی در آمریکا وجود دارند که از نیروهای تاریکتر در اسرائیل حمایت می کنند، مانند شلدون ادلسون، که از کابینه نتانیاهو حمایت کرده و به طور ماهانه میلیون ها دلار به آنها کمک مالی می کند. این نوع از درنده های الیگارشی در سراسر دنیا، به شعله های جنگ دامن می زنند. این که یک جنگ طلب در آمریکا در سیاست نظامی اسرائیل نفوذ دارد کاملا غیرقابل قبول است. ادلسون حتی آنجا زندگی نیز نمی کند تا با عواقب سیاست هایی که از پول هایش منجر می شود روبرو شود."

به گزارش سیب موز

استین در ادامه صحبت های خود تاکید کرد که در صورت پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، روابط آمریکا و اسرائیل و به ویژه روابط آمریکا با کابنیه نتانیاهو را به گونه ایی تغییر خواهد داد که حمایت آمریکا برای اسرائیل مشروط به مذاکره کردن اسرائیلی ها با فلسطینیان و پایان اشغالگری باشد.

رهبر حزب سبز در ادامه افزود: با توجه به تخریب خانه ها، اشغالگری، ترور، آپارتاید و بسیاری از این مواردی که دولت آمریکا نیز اکنون آن را مرتکب می شود، باید دنیایی داشته باشیم که اصول تشکیل دهنده آن، این جنگ های غیرضروری و نقض حقوق بشر را دور کند.

وی در مورد هیلاری کلینتون، کاندیدای حزب دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا گفت: هیلاری حقوق بشر فلسطینیان را به رسمیت نمی شناسد. او این را حتی به عنوان یک مسئله نیز به رسمیت نمی شناسد و حزب دموکرات نیز این موضوع به یک آرمان تبدیل نکرده است.

تمام/ا.ت/ 24