نصرالله: همه باید عادی سازی روابط با اسرائیل را رد و محکوم کنند

نصرالله: همه باید عادی سازی روابط با اسرائیل را رد و محکوم کنند

سیب موز: نصرالله: همه باید عادی سازی روابط با اسرائیل را رد و محکوم کنند

سیب موز به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی به مناسبت یادبود شهید حاج اسماعیل احمد زهری (ابوخلیل) به شرح دلاوری های این شهید بزرگ و دیگر نیروهای مقاومت پرداخت و گفت: حاج اسماعیل احمد زهری در حالی که تلاش می کرد در حوزه تخصص علمی خود ارتقا یابد و توان نظامی خود را افزایش دهد از مهمترین فرماندهان عملیاتی جنگ ژوئن (جنگ 33 روزه رژیم صهیونیستی با حزب الله لبنان) بود که اکنون دهمین سالگرد آن است.

وی افزود: گزینه مقاومت برای ما به منزله ضمانتی واقعی برای باقی ماندن در سرزمینی است که آن را آزاد کرده ایم.

به گزارش سیب موز

نصرالله همچنین با بیان اینکه اوضاع منطقه عربی اکنون بدتر از هر زمان دیگری است، افزود: اسرائیل دیگر دشمن حکومت های رسمی عربی نیست. عربستان سعودی روابط پنهانی خود با اسرائیل را علنی ساخته است. این بدترین رویداد در عرصه حکومت های رسمی در برهه اخیر است.

دبیرکل حزب الله لبنان به وضعیت فلسطین اشاره کرد و گفت رژیم های عرب موضوع فلسطین را به امری فرعی تبدیل کرده اند.

وی افزود: وقتی ژنرال ‎ها و شخصیت های سعودی با مجوز رژیم سعودی به اسرائیل سفر می‎کنند، زمینه را برای برقراری رابطۀ علنی با دشمن صهیونیست فراهم می آورند.

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: وقتی عربستان سعودی خود را به عنوان نمایندۀ اسلام، قرآن و سرزمین نبوت معرفی می‎کند، و سپس اسرائیل را به رسمیت می شناسد، ما در آستانۀ یک فاجعۀ مذهبی و فرهنگی قرار داریم.»

وی افزود این موضوع به دستاویزی برای دیگر کشورهای عرب مبدل خواهد شد که دنباله رو عربستان هستند و عربستان را به عنوان «الگویی» برای دنیای عرب می شناسند.

نصرالله در ادامه با بیان اینکه عربستان سعودی از اوضاع کشورهای عربی برای علنی کردن تماسش با اسرائیل سوءاستفاده می کند، گفت: سفر مقامات و شاهزاده های سعودی به اسرائیل برای نبض سنجی است. اما هیچ نیاز به نبض سنجی نیست زیرا کشورهای عربی پراکنده و آشفته هستند.

سید حسن نصرالله لبنان تاکید کرد : همه باید عادی سازی روابط با اسرائیل را از هر طرفی که باشد رد و محکوم کنند.

دبیر کل حزب الله گفت بدترین تحول عربی در برهه اخیر تماس سعودی ها با اسرائیلی هاست که از حالت پنهانی در آمده و آشکار شده است.

وی تاکید کرد: سعودی ها مفت و مجانی به عادی سازی روابط خود با اسرائیل می پردازند.

نصر الله خاطرنشان کرد: عربستان سعودی نخست با اسرائیل تماس برقرار می کند بعد به عادی سازی روابطش با اسرائیل می پردازد آنگاه اسرائیل را به رسمیت می شناسد و فتواهای لازم برای انجام این امر آماده می شوند. خطرناک ترین مساله در عادی سازی روابط سعودی با اسرائیل گمراه سازی فرهنگی و فکری است که با این روند همراه خواهد بود.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت گزینه فلسطینی ها واضح و روشن است و آن گزینه مقاومت است اما ما درباره فرهنگ امتی نگرانیم که عربستان سعودی آن را با رفتار خود و عادی سازی روابط (با اسرائیل) گمراه خواهد کرد.

تمام/ سش 24