نگاهِ تازه والدها به دارایی خانواده

نگاهِ تازه والدها به دارایی خانواده

آمدن فرزند تازه می تواند وضعیت مالی خانواده شما را دگرگون کند. شاید ناگهان مجبور شوید با درآمد کمتری زندگی خود را بچرخانید چراکه یکی از زوجین ممکن است مجبور شود کمتر کار کند یا اصلا کار نکند.

نگاهِ تازه‌والدها به دارایی خانواده

ابربرچسب : چگونگی افزایش اعتماد به نفس در کودکان ، افزایش چگونه اعتماد به نفس کودکان را بالا ببریم ، راههای افزایش اعتماد به نفس کودکان ، راههای افزایش اعتماد به نفس در کودکان ، اعتماد به نفس در کودکان دبستانی ، راه افزایش اعتماد به نفس در کودکان ، چگونگی بالا بردن اعتماد به نفس کودکان ، اعتماد به نفس در کودکان استثنایی ، راههای روشهای تقویت اعتماد به نفس کودکان ، برای بالا بردن اعتماد به نفس کودکان ، افزایش تقویت ایجاد اعتماد به نفس در کودکان ، چگونه اعتماد به نفس را در کودک بالا ببریم ، اعتماد به نفس در کودکان و نوجوانان ، تقویت اعتماد به نفس در کودکان ، افزایش اعتماد به نفس در کودک ، راههای تقویت اعتماد به نفس در کودکان ، برای افزایش اعتماد به نفس کودکان چه باید کرد ، اعتماد به نفس در کودک ، تقویت اعتماد به نفس در کودکان و پیشرفت تحصیلی ، تقویت تست اعتماد به نفس کودکان ، اعتماد به نفس در نوزادان ، روش بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان ، روشهای بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان ، اعتماد به نفس در کودکان ابتدایی ، نحوه افزایش اعتماد به نفس در کودکان ، اعتماد به نفس کودک ، تقویت اعتماد به نفس کودک ، افزایش اعتماد به نفس در کودکان ، بالا بردن اعتماد به نفس کودکان ، چگونه اعتماد به نفس کودک خود را بالا ببریم ، روشهای بالا بردن اعتماد به نفس کودکان ، بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان ، افزایش اعتماد به نفس کودک ، تقویت اعتماد به نفس در کودک ، عدم اعتماد به نفس در کودکان ، اعتماد به نفس در بچه ها ، اعتماد به نفس در کودکان پیش دبستانی ، روشهای افزایش اعتماد به نفس کودکان ، روشهای افزایش اعتماد به نفس در کودکان ، چگونه اعتماد به نفس در کودکان را بالا ببریم ، چگونه اعتماد به نفس کودک را بالا ببریم ، چگونه اعتماد به نفس بچه ها را بالا ببریم ، تست اعتماد به نفس کودکان ، چگونه اعتماد به نفس را در کودکان بالا ببریم ، راههای بالا بردن اعتماد به نفس کودکان ، ایجاد اعتماد به نفس در کودکان ، راههای بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان ، روشهای تقویت اعتماد به نفس در کودکان ، راههای روشهای چگونگی راه افزایش اعتماد به نفس کودکان

و مطمئنا هزینه های بیشتری هم خواهید داشت مثل هزینه اسباب و لوازم کودک و هزینه نگهداری کودک.

در اینجا چند نکته قابل توجه است:

آیا به بیمه زندگی نیاز داریم؟

بله، اما تعیین ِ مقدار پوشش بیمه ی درست آنقدر سخت یا پیچیده نیست که از آن بترسید. بیمه زندگی ارزان نیست، اما اتخاذ سیاست درست آرامش روانی و تضمینی به شما می بخشد که بعد از مرگ شما وقتی بچه ها هنوز کوچک اند، خانواده تحت نگهداری مالی قرار خواهد گرفت.

دو گزینه اصلی شما بیمه ی تمام زندگی (دایمی) یا مدت دار است. بیمه مدت دار برای خانواده در حال رشد منطقی تر است، اما هردو گزینه مزایای خود را دارند.

درباره بیمه عمر بیشتر بدانید.

آیا به بیمه از کار افتادگی نیاز داریم؟

این را در نظر بگیرید: بین سنین 35 تا 65 سالگی – در بهترین سالهای زندگی تان – ممکن است دچار سانحه ای آسیب زننده شوید که شما را از کار کردن برای ادامه زندگی باز می دارد. داشتن ِ بیمه از کار افتادگی به این معنی است که حتی زمانی که نتوانید کار کنید سهمی از حقوق معمول خود را ، شاید تا مدتها بعد از انقراض ِ غرامت کارگری یا مزایای کارمندی، دریافت خواهید کرد.

درباره مواردی که هنگام انتخاب برنامه خود باید لحاظ کنید، اینجا بخوانید.

آیا واقعا به وصیت نامه نیاز داریم؟

حتما. اگر نداشته باشید، سرنوشت قیمومیت فرزندتان و دارایی هاتان را به دست دادگاه می سپارید. سعی کنید که شرایط احتمالی بعد از مرگ خود و همسرتان را در نظر بیاورید.

راهنمای ما به شما کمک خواهد کرد تا از پس این کار سخت احساسی بربیایید.

به دنیا آمدن فرزند ما چه تاثیری در وضعیت مالیاتی مان خواهد داشت؟

شما می توانید تقاضای فرم مالیاتی تازه ای بر مبنای درآمد خود بدهید. (بهترین کار این است که در اسرع وقت بعد از تولد نوزاد شماره امنیت اجتماعی او را دریافت کنید). به اضافه، واجد شرایط حق اولاد و حق نگهداری فرزند هم خواهید شد.

برای اطلاعات بیشتر، به راهنمای مالیات خانواده مرکز کودک مراجعه نمایید.

آیا بیمه سلامت من باید تغییر کند؟

اگر از طریق محل کار خود بیمه شده اید، لازم است که فرزندتان را هم به بیمه سلامت کارفرمای خود اضافه کنید. بیشتر شرکت های بیمه سلامت قوانین و سیاست گذاری های خاصی برای فرزندان دارند. از عامل خود بخواهید جزئیات موارد تحت پوشش هزینه درمان کودک و مواردی که تحت پوشش قرار نمی گیرند را برایتان ارسال کند.

آیا از پس هزینه نگهداری کودک برمی آییم؟

نگهداری کودک بسیار هزینه بردار است. در بازار چرخی بزنید و هزینه های مختلف نگهداری را برآورد کنید – مراکز، مهدها، و شیرخوارگاهها از جمله مهمترین شان هستند. اما تنها مسئله پول نیست. قبل از تصمیم گیری لازم است هزینه های مالی را در کفه دیگر نیاز به نگهداری کودک قرار دهید.

آیا می توانم در خانه بمانم؟

تنها راه فهمیدنش آن است که به دقت در وضع درآمد خانواده و هزینه ها تامل کنید و آنها را در مقابل هزینه متوسط نگهداری کودک در منطقه سکونت خود ارزیابی کنید. در حالی که به بررسی دارایی خود می پردازید، به هزینه هایی که با نرفتن سر کار مجبور می شوید از بودجه خود حذف کنید بیاندیشید، مثل رستوران یا صرف غذا بیرون خانه، هزینه رفت و آمد، و خشکشویی.

رشد و تکامل کودک ، خلاقیت کودک - ninisite.com

ویرایش و تلخیص:سیب موز