حضور نتانیاهو در خانه سفیر مصر برای تبریک روز ملی

حضور نتانیاهو در خانه سفیر مصر برای تبریک روز ملی

سیب موز: حضور نتانیاهو در خانه سفیر مصر برای تبریک روز ملی

سیب موز به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ضیافت شام  که شب گذشته به مناسبت روز ملی مصر در محل اقامت "هاضم خیرات" سفیر مصر در تل آویو (از زمستان سال گذشته به عنوان سفیر جدید مصر به اسرائیل رفت) برگزار شد، از ژنرال عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر به خاطر رهبری و تلاش هایش برای گرمی روابط مصر با رژیم صهیونیستی تقدیر کرد و گفت: می خواهم از السیسی به خاطر رهبری و تلاش هایش برای پیشبرد صلح بین اسرائیل و فلسطین و همچنین خاورمیانه بزرگ تشکر کنم.

وی با اشاره به چهار دهه روابط نزدیک تل آویو با قاهره، این تعامل را الگویی برای ایجاد رابطه بهتر با دیگر کشورهای عربی دانست و افزود: ما از این تلاش برای سهیم کردن سایر کشورهای عرب در تلاش بزرگ تر جهت برقراری صلح بین همه مردم خاورمیانه استقبال می کنیم.

به گزارش سیب موز

نتانیاهو همچنین با بیان اینکه اسرائیل و مصر دو تمدن باستانی هستند، گفت: توافق صلح میان اسرائیل و فلسطین که در سال 1979 امضء شد نشان می دهد که صلح میان اعراب و اسرئیل ممکن است.

به همراه نتانیاهو، همسر وی و همچنین روون ریولین رئیس رژیم صهیونیستی در این مراسم شرکت کرده بودند.

مصر اولین کشور عربی بود که رژیم صهیونیستی را در سال 1979 به رسمیت شناخت. با سرنگونی دولت "حسنی مبارک" در سال 2011 و روی کار آمدن دولت "محمد مرسی" روابط مصر با اسرائیل تیره شد و پس از روی کار آمدن السیسی در سال 2013 همکاری بین تل آویو و قاهره بهبود یافت.

تمام/ سش 24