شکایت خانواده فلسطینی از فرانسه به دلیل حمایت تسلیحاتی از ارتش اسرائیل

شکایت خانواده فلسطینی از فرانسه به دلیل حمایت تسلیحاتی از ارتش اسرائیل

سیب موز: شکایت خانواده فلسطینی از فرانسه به دلیل حمایت تسلیحاتی از ارتش اسرائیل

سیب موز به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه انتفاضه الکترونیک، یک خانواده فلسطینی که در سال 2014 و در جریان شلیک یک فروند موشک اسرائیلی سه کودک خود را از دست داده، از شرکت فرانسوی سازنده قطعات این موشک به دلیل هم دستی در این جنایت هولناک شکایت کرد.

خانواده شوهیبر در این باره گفتند: پنج کودک خانواده ما در روز 17 جولای 2014 ( 26 تیر 1393) در حالی که بر روی پشت بام خانه پدربزرگشان در حال غذا دادن به کبوتر هایشان بودند هدف موشک اسرائیلی قرار گرفتند. جهاد 11 ساله، وسیم 8 ساله، و افنان 8 ساله بلافاصله شهید شدند و دو کودک دیگر بشدت مجروح شدند. این خانواده همچنین اعلام کرد به احتمال فراوان این دوکودک مجروح هرگز بهبود پیدا نخواهند کرد.

به گزارش سیب موز

"انگرید متون" وکیل برجسته  سازمان حقوقی انسل اوکتس در نشست خبری در این باره گفت: صنایع نظامی فرانسه نمی توانند از مسئولیت حقوقی و اخلاقی این جنایت شانه خالی کنند. وی افزود: فروش قطعات و لوازم جانبی که برای ارتکاب جنایات جنگی مورد استفاده قرار گیرد باید به شدت مجازات شود.

هلن لگی مدیر سازمان "اقدام برای لغو شکنبه از سوی مسیحیان" (ACAT)  نیز در مورد این جنایت گفت: این اولین شکایت رسمی از شرکت های فرانسوی برای همدستی در انجام یک جنایت است.

سازمان حقوقی انسل اوکتس و سازمان (ACAT) به صورت مشترک و به نمایندگی از این خانواده فلسطینی در حال پیگیری این جنایت هولناک هستند.

خاطرنشان می‎شود روابط نظامی فرانسه و رژیم صهیونیستی از سالهای ابتدایی تاسیس این رژیم وجود داشته و فرانسه در چند دهه اخیر همواره این روابط را حفظ و تقویت کرده است. فرانسه از اصلی ترین کمک کنندگان به اسرائیل در راستای ساخت زرادخانه اتمی دیمونا در صحرای نقب بوده است و از پایه گذاران صنایع نظامی رژیم صهیونیستی محسوب می‎شود.

تمام / ع.غ 26