مخالفت اکثر شهرک نشینان صهیونیست با عقب نشینی از کرانه باختری

مخالفت اکثر شهرک نشینان صهیونیست با عقب نشینی از کرانه باختری

سیب موز: مخالفت اکثر شهرک نشینان صهیونیست با عقب نشینی از کرانه باختری

سیب موز به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از الرساله نت، در نظرسنجی جدیدی که از سوی موسسه موسوم به "اسرائیل برای دموکراسی" انجام شده 52 درصد از یهودیان با هرگونه عقب نشینی از کرانه باختری مخالفت کرده‎اند.

در این نظرسنجی البته 36 نفر از شرکت کنندگان با عقب نشینی از کرانه باختری در شرایط باقی ماندن شهرک‎های بزرگ اطراف آن، موافقت کرده‎اند.

به گزارش سیب موز

در این نظرسنجی تنها 55 درصد از یهودیان با ابقای شرایط کنونی در کرانه باختری و یا الحاق این منطقه به اسرائیل موافقت داشته‎اند. در مقابل 59 درصد از یهودیان و 73 درصد از اعراب شرکت کننده در نظرسنجی خواستار برگزاری یک رفراندوم برای عقب نشینی اسرائیل از کرانه باختری شده‎اند.

به گزارش قدسنا، این نظرسنجی در شرایطی انجام شده است که در جریان انتفاضه قدس که از اول اکتبر 2015 (نهم مهرماه) آغاز شده، میزان تلفات نظامیان صهیونیست و حمله به شهرک نشینان در کرانه باختری افزایش یافته و این منطقه در مجموع برای صهیونیست‎ها ناامن شده است. تجربه اشغال جنوب لبنان از سوی رژیم صهیونیستی و عقب نشینی آنها از این منطقه در سال 2000 نشان می‎دهد که رژیم صهیونیستی تا زمانی در یک منطقه اشغال شده باقی می‎ماند که منافع آن را بالاتر از هزینه‎های متحمل شده بداند. بر مبنای این استراتژی در صورت ادامه انتفاضه قدس و استمرار عملیات‎های شهادت طلبانه در کرانه باختری در آینده نزدیک رژیم صهیونیستی هیچ راهی جز عقب نشینی از کرانه باختری نخواهد داشت.حال که گزاره "عقب نشینی از کرانه باختری" در نظرسنجی یک موسسه اسرائیلی مطرح شده به نظر می‎رسد این مسئله از گذشته جدی تر شده و احتمال وقوع آن نیز بیشتر از قبل است.

تمام/م.ت/26