اذعان محافل عبری به حمایت تل‎آویو از تروریست‎ها/ یگان موشکی ارتش اسرائیل در بلندیهای جولان

اذعان محافل عبری به حمایت تل‎آویو از تروریست‎ها/ یگان موشکی ارتش اسرائیل در بلند

سیب موز: اذعان محافل عبری به حمایت تل‎آویو از تروریست‎ها/ یگان موشکی ارتش اسرائیل در بلندیهای جولان

سیب موز به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از الرساله،  محافل عبری به نقل از منابع بلندپایه در تل آویو اعلام کردند: ارتش اسرائیل یک یگان موشکی را در منطقه جولان برای حمایت از گروههای مسلح که مخالف دولت سوریه هستند، مستقر کرده است.

کانال اول تلویزیون اسرائیل در گزارشی در این باره اعلام کرد: یگان موشکی موسوم به "میتار" با بهره گیری از موشک‎های برد متوسط و دوربرد با هدف حمایت از گروههای مسلح سوریه فعالیت می‎کند تا در نهایت این گروهها بتوانند بر کل نقاط مرزی سوریه با اسرائیل سیطره پیدا کنند.

به گزارش سیب موز

بنابراین گزارش، هم اکنون تروریست‎ها بر 80 درصد از نقاط مرزی سوریه با اسرائیل سیطره دارند و 20 درصد باقیمانده در اختیار ارتش سوریه است. براین اساس، یکی از اهداف اصلی استقرار یگان موشکی میتار در بلندیهای جولان جلوگیری از حمله ارتش سوریه به گروههای مسلح برای بازپس گیری مناطق تحت سیطره آنها است.

تحلیلگران نظامی معتقدند اسرائیل در نظر دارد با این اقدام خود نسخه جدیدی از شبه نظامیان "آنتوان لحد" در لبنان را این بار در مرزهای سوریه ایجاد کند که طی دو دهه از مرزهای اسرائیل با لبنان حفاظت کرده و با نیروهای مقاومت لبنان می‎جنگیدند.

تمام/م.ت/26