شهادت 17 دانش آموز فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی از آغاز سال جاری

شهادت 17 دانش آموز فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی از آغاز سال جاری

سیب موز: شهادت 17 دانش آموز فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی از آغاز سال جاری

سیب موز به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)،این وزارتخانه فلسطینی در گزارشی جامع ، تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه بخش آموزش و پرورش فلسطین، دانش آموزان، متولیان آن، تعداد شهدا، مجروحان، تعداد روزهای تعطیلی مدارس، اخطاریه های اسرائیل در زمینه تخریب مراکز و نهادهای آموزشی و دیگر جنایات وحشیانه ارتش اسرائیل علیه این بخش را تشریح کرد.

در این گزارش می خوانیم: در جریان تجاوزات اشغالگران صهیونیست از آغاز سال جاری تاکنون 17 دانش آموز به شهادت رسیده اند و بیش از 230 دانش آموز و معلم و کارمند بخش آموزش و پرورش زخمی شده اند.

به گزارش سیب موز

به گزار ش مرکز اطلاع رسانی فلسطین بر اساس این گزارش، نظامیان اسرائیلی از آغاز سال جاری تاکنون 87 دانش آموز و 5 آموزگار فلسطینی را بازداشت و 4 تن دیگر را در منازلشان حبس کردند.

در این گزارش تاکید شده است که اشغالگران صهیونیست در این بازه زمانی دستور تخریب دو مدرسه و همچنین دستور توقف ساخت دو مورد دیگر را صادر کردند.

وزارت آموزش و پرورش فلسطین در این گزارش تصریح کرد که در پی تجاوزات رژیم اشغالگر قدس در بازه زمانی یاد شده 18 روز فعالیت های آموزشی 17 مدرسه به صورت کامل و در 14 مدرسه به صورت جزیی مختل شد.

در این گزارش می خوانیم که نیروهای ارتش رژیم اشغالگر قدس در این بازه زمانی 136 بار به سوی مدارس فلسطینی گلوله های جنگی و اشک آور شلیک کردند که در پی این تجاوزات دانش آموزان فلسطینی وحشت زده شدند.

بر پایه این گزارش، اشغالگران صهیونیست در بازه زمانی مذکور بارها پست های بازرسی ایجاد کردند و بارها به مدارس فلسطینیان یورش بردند و به همین خاطر دانش آموزان فلسطینی نتوانسته اند در کلاس درس حاضر شوند که تعداد محرومیت دانش آموزان در این کلاس ها به 2509 مورد می رسد.

تمام/ب 28